Eksplozja w Przewodowie: Mateusz Morawiecki podał nowe informacje

– Premier Mateusz Morawiecki zwołał w trybie pilnym Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych – poinformował za pośrednictwem swojego konta na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller we wtorek.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Szokujące słowa Jachiry w Sejmie. Wprost zaatakowała Św. Jana Pawła II (WIDEO)

Przed północą we wtorek zakończyło się posiedzenie Rady Ministrów zwołane w związku z eksplozją, do której doszło w Przewodowie.

Swój pierwszy komentarz na temat wydarzeń, które wczoraj obiegły krajowe i międzynarodowe media wygłosił szef rządu Zjednoczonej Prawicy — Mateusz Morawiecki. Premier mówił między o podniesieniu gotowości bojowej wybranych oddziałów Polskich Sił Zbrojnych. Szef rządu wzywał także Polaków do zachowania spokoju w aktualnej sytuacji.

POLECAMY TAKŻE: Komitet Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego. Podano najnowsze informacje

Mateusz Morawiecki dodał także, że w bieżących chwilach musimy być razem. „Razem jesteśmy bezpieczni i nie damy się zastraszyć” – powiedział premier Mateusz Morawiecki. (Pełna wypowiedź w dalszej części artykułu).

Głos na temat sytuacji z Przewodowa zabierają również inni politycy. Na Twitterze komentarz zamieścił między innymi lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk, który wezwał do zjednoczenia i solidarności.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

W sytuacji zagrożenia, niezależnie od wewnętrznych sporów i różnic, wszyscy musimy być zjednoczeni i solidarni. W tej trudnej chwili będziemy razem – napisał za pośrednictwem swojego konta na Twitterze były przewodniczący Rady Europejskiej.

Komentarz premiera Mateusza Morawieckiego

W Przewodowie doszło do eksplozji, w wyniku której nie żyje dwóch Polaków. Pamiętamy o bólu i o wszystkim, co się tam stało. Nie zostawimy samych sobie rodzin i bliskich tej tragedii — powiedział Morawiecki.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

Podnieśliśmy w stan podwyższonej gotowości wszystkie służby — funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, a także służby specjalne — zapewnił premier.

Pracujemy z międzynarodowymi ekspertami, którzy pracują z naszymi biegłymi. Poprosiliśmy o to wsparcie sojuszników — przekazał premier. — Prowadzimy analizy i konsultacje w zakresie użycia art. 4 paktu NATO — dodał.

Apeluję do wszystkich Polaków, aby zachować spokój wokół tej tragedii. Bądźmy rozważni. Nie dajmy sobą manipulować. Musimy kierować się powściągliwością i rozwagą — przekazał Morawiecki.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

Apeluję do całej klasy politycznej o powściągliwość, odpowiedzialność. Musimy w tych trudnych momentach pokazać Polakom jedność i to, że rozumiemy, na czym polega polska racja stanu — dodał.

Musimy być gotowi na wszelkie fake newsy. To broń, którą Moskwa posługuje się od wielu lat, a w ostatnich latach szczególnie. Słuchajmy komunikatów rządu oraz naszych sojuszników — zaapelował premier.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

Wcześniej głos na temat sytuacji w powiecie hrubieszowskim zabrał rzecznik rządu Zjednoczonej Prawicy – Piotr Müller.

— Na terenie powiatu hrubieszowskiego doszło do eksplozji, która doprowadziła do śmierci dwóch polskich obywateli. Podwyższamy gotowość niektórych jednostek wojskowych i innych służb mundurowych. — powiedział wcześniej we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.

Źródło: Onet

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski