Tak został przyjęty ambasador Rosji w polskim MSZ. Bardzo wymowana sytuacja (WIDEO)

Ambasador Rosji w Polsce został wezwany do polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Komunikat na ten temat podał rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych – Łukasz Jasina za pośrednictwem strony gov.pl.

Jasina w rozmowie z Polskim Radiem w skrócie zrelacjonował, jak został przyjęty dyplomata ze wschodu.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

We wtorek media obiegła informacja o wydarzeniach mających miejsce na terenie wsi Przewodów w powiecie hrubieszowskim w województwie lubelskim. Doszło tam do eksplozji, która jest aktualnie badana przez polskie służby. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniosło dwóch obywateli polskich.

W tej sytuacji szef resortu spraw zagranicznych Zbigniew Rau postanowił wezwać ambasadora Federacji Rosyjskiej do MSZ z żądaniem niezwłocznego przekazania szczegółowych wyjaśnień. Komunikat w tej sprawie został opublikowany na stronie internetowej MSZ.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

W dniu 15 listopada 2022 r. miał miejsce kolejny wielogodzinny zmasowany ostrzał całego terytorium Ukrainy i jej infrastruktury krytycznej prowadzony przez siły zbrojne Federacji Rosyjskiej. O godzinie 15:40 na terenie wsi Przewodów w powiecie hrubieszowskim w województwie lubelskim spadł pocisk produkcji rosyjskiej, w wyniku czego śmierć poniosło dwóch obywateli Rzeczypospolitej Polskiej – czytamy w komunikacie.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

W związku z tym zdarzeniem minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau wezwał ambasadora Federacji Rosyjskiej do MSZ z żądaniem niezwłocznego przekazania szczegółowych wyjaśnień – poinformowano.

Ambasador Rosji wezwany do MSZ

W rozmowie z Polskiem Radiem rzecznik MSZ przekazał, że ambasador Rosji stawił się około północy. Spotkanie miało trwać bardzo krótko, bo zaledwie cztery minut. Jasina dodał, że odbyło się „bez wymiany grzeczności”.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

Został przyjęty, ale bez żadnej wymiany grzeczności, bez podania ręki, przez ministra Zbigniewa Raua i towarzyszącą mu delegację. Panu ambasadorowi została odczytana nasza nota dyplomatyczna, która jest podobna do komunikatu, który publikowaliśmy. Ambasador przyjął stanowisko i opuścił MSZ – mówił Jasina.

 

Źródło: GOV, TVP.info

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski