Oświadczenie majątkowe Grodzkiego. Kwoty robią wrażenie

Oświadczenie majątkowe marszałka Tomasza Grodzkiego. Jakim majątek jest w posiadaniu znanego polityka?

Kwestia oświadczeń majątkowych polskich polityków jest w ostatnim czasie często poruszana przez media. Nagłaśniane były między innymi oświadczenia majątkowego Joanny Senyszyn oraz Macieja Gduli. Z kolei dziś media postanowiły przeanalizować oświadczenie majątkowe należące do marszałka senatu – Tomasza Godzkiego. Jak wygląda stan posiadania jednej z najważniejszych osób w polskiej polityce?

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Oświadczenie majątkowe marszałka Tomasza Grodzkiego. Jaki jest jego stan posiadania?

Oświadczenia majątkowego polityków mogą raz robić wrażenie, a innym razem potrafią poważnie zaskoczyć. Do tej pory media nagłośniły oświadczenia majątkowe takich polityków jak Joanna Senyszyn (Lewica) oraz także Macieja Gduli, który również jest reprezentantem Lewicy. W przypadku posłanki Senyszyn spore wrażenie mogła zrobić wysokość otrzymywanej przez nią emerytury. Z kolei teraz na świeczniku znalazło się oświadczenie należące do marszałka senatu – Tomasza Grodzkiego. Jak wygląda majątek znanego polityka?

Polecamy również: Awantura w Sejmie po słowach Glińskiego. “Może Pan stąd wyjść” (wideo)

Polityk wykazał, że jego dochody za ubiegły rok wyniosły: 208 tys. zł z tytułu umowy o pracę, 5,7 tys. zł z umowy zlecenie, 30 tys. zł diety senackiej, 1 tys. zł diety wyjazdowej, 58 tys. zł współmałżonki i 200 zł z tytułu praw autorskich. Z danych zawartych w oświadczeniu majątkowym, które podało TVP.info wynika także, że Grodzki posiada na koncie 112 tys. zł, 15 tys. euro, 15 tys. dolarów i 15 tys. franków.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Marszałek Senatu razem z małżonką jest właścicielem domu o powierzchni 120 m kw. na działce 199 m kw. Wartość nieruchomości to 480 tys. zł. W 1/4 jest też właścicielem mieszkania o powierzchni 70 m kw., którego wartość szacuje na 300 tys. zł. Posiada również wraz ze swoją żoną działkę budowlaną. Jej powierzchnia to 2750 m kw, a szacowana wartość to 175 tys. zł.

Polityk posiada akcje CD Projekt, KGHM, PKN Orlen, PKO BP. Ich łączna wartość to 22,4 tys. zł. Dodaje, że w 2020 r. nie osiągnął z tego tytułu dochodu.

Marszałek wymienia także samochód. To Citroen Elysee (2016 r.), lecz nie jest jego właścicielem. Na mocy umowy wypożyczenia używa go za opłatą w wysokości 1 tys. zł brutto miesięcznie.

Źródło: Onet, DoRzeczy

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Onet nagłośnił majątek Beaty Szydło. Była premier odpowiada