Nowy sondaż wyborczy. Takich wyników nikt się nie spodziewał

Nowy sondaż wyborczy pracowni Kantar Public. Wynika z niego, że na pierwszym miejscu jest Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele. Drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej.

POLECAMY TAKŻE: Tak został przyjęty ambasador Rosji w polskim MSZ. Bardzo wymowana sytuacja (WIDEO)

Należy jednak podkreślić, że różnica między ZP i KO nie jest duża, lecz to obóz rządzący może być bardziej zadowolony z powodu wzrostu poparcia, które akurat w przypadku Koalicji Obywatelskiej tym razem spadło. Kto jeszcze dostałby się do Sejmu gdyby wyniki sondażu sprawdziły się?

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Z sondażu Kantar Public wynika, że do Sejmu w sumie weszłyby cztery ugrupowania polityczne. Mowa tu o wcześniej już wspomnianej Zjednoczonej Prawicy i Koalicji Obywatelskiej. Prócz nich wymagany próg wyborczy przekroczyła także Polska 2050 kierowana przez Szymona Hołownie i Lewica tworzona przez ugrupowania z lewej strony polskiej sceny politycznej. Złe wieści płyną do Konfederacji i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

Wspomniana wyżej Konfederacja i Polskie Stronnictwo Ludowe w tym sondażu pracowni Kantar Public nie przekraczają wymaganego progu wyborczego.

Wynik, który nie zagwarantowałby przepustki do Sejmu uzyskały także Kukiz’15, Porozumienie Jarosława Gowina i AgroUnia, w której główne stery władzy trzyma Michał Kołodziejczak. Poniżej przedstawiamy dokładne wyniki sondażu.

Wyniki sondażu Kantar Public

Według sondażu pracowni Kantar Public na pierwszym miejscu jest Zjednoczona Prawica z wynikiem 30 proc. Dla obozu rządzącego oznacza to wzrost poparcia o 2 pp. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z 28 proc.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

Dla KO oznacza to spadek poparcia o 3 pp w porównaniu z sondażem przeprowadzonym w poprzednim miesiącu. Ostatnie miejsce na podium zajęła Polska 2050 Szymona Hołowni – 9 proc. (spadek o 1 pp.). Próg wyborczy przekroczyła jeszcze Lewica z wynikiem 7 proc. (bez zmian poparcia).

Poniżej progu znalazły się Konfederacja i Polskie Stronnictwo Ludowe, które otrzymały po 4 proc. Dla Konfederacji oznacza to spadek o 1 pp. Z kolei dla Ludowców wynik jest niezmienny.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

2 proc. ankietowanych zadeklarowało oddanie swojego głosu na Kukiz’15. Jest to wzrost o 1 pp. 1 proc. otrzymało Porozumienie Jarosława Gowina. Na AgroUnię wskazało mniej niż 1 proc. ankietowanych.

Listopadowe wyniki badania preferencji wyborczych muszą ostudzić radość w szeregach Koalicji Obywatelskiej, chociaż analizując tegoroczne wyniki poparcia dla tej formacji, obserwujemy pewien trend wzrostowy– skomentowała te wyniki Urszula Krassowska z Kantar Public.

Źródło: Interia

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski