Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalne wiadomości dla Tuska i Platformy

Najnowszy sondaż wyborczy CBOS. Wynika z niego, że w dalszym ciągu na prowadzeniu jest obóz Zjednoczonej Prawicy z Prawem i Sprawiedliwością na czele.

POLECAMY RÓWNIEŻ: „Jak przestaniecie kłamać”. Dziennikarz TVN zaczepił ojca Rydzyka i dostał mocną reprymendę (WIDEO)

Opcja rządząca w tym zestawieniu ma sporą przewagę nad drugim miejscem, na którym tradycyjnie jest Koalicja Obywatelska. Podium w badaniu Centrum Badania Opinii Społecznej zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni.

Wybory parlamentarne już za rok. W związku z tym widać zwiększoną aktywność wśród polityków największych ugrupowań politycznych w kraju. Tradycyjnie w mediach największą uwagę przykuwają politycy Prawa i Sprawiedliwości i Platformy Obywatelskiej.

Polecamy również: „Będziemy występować o zarząd komisaryczny”. Czarnek prosto z mostu odpowiada Trzaskowskiemu

Nie ulega bowiem wątpliwości, że to od wyniku tych obu partii zależy to, kto po wyborach w 2023 roku będzie w Polsce zdzierżyć stery władzy.

Na ten moment liderem sondaży jest Prawo i Sprawiedliwość, które aktualnie rządzi razem ze swoimi koalicjantami w ramach obozu Zjednoczonej Prawicy. Mimo wszystko pojawia się wiele pytań, czy PiS utrzyma rządzenie w kraju.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Te słowa przed śmiercią powiedział Franciszek Pieczka. Są bardzo wymowne

Za rok ważny może się okazać wynik każdego ugrupowania politycznego, które przekroczy wymagany próg wyborczy. Od tego może zależeć skład ewentualnych przyszłych koalicji w polskim parlamencie.

Sondaż CBOS

W najnowszym badaniu CBOS Zjednoczona Prawica, na której czele stoi Prawo i Sprawiedliwość uzyskała 30 proc. głosów respondentów. Jest to wynik bez zmian dla formacji rządzącej.

POLECAMY RÓWNIEŻ: „Obiecywał Pan”. Trudne pytanie do Tuska w Radomiu. Zaskakująca odpowiedź (WIDEO)

Dalej na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska z wynikiem 18 proc. (spadek o 3 punkty procentowe). Liderująca Zjednoczona Prawica ma wyraźną i sporą przewagę nad Koalicją Obywatelską.

Trzecie miejsce przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni. Partia byłego prezentera stacji TVN otrzymała w badaniu CBOS 9 proc. Z kolei we wrześniu poparcie dla PL2050 wynosiło 10 proc.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Kontrowersyjne słowa Ochojskiej o Andrzeju Dudzie. Marek Jakubiak nie wytrzymał (WIDEO)

Na dalszym miejscu jest Lewica z wynikiem 6 proc., co oznacza brak zmian. Próg wyborczy przekroczyła jeszcze Konfederacja z wynikiem 5 proc. (wzrost o 1 pp.).

Poniżej progu wyborczego znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe — 2 proc. (bez zmian) i Kukiz’15 – 1 proc. (także bez zmian).

Źródło: Interia

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski