Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje gwiazda kultowego serialu Telewizji Polskiej

Smutna wiadomość obiegła w tym tygodniu media – nie żyje Wanda Wieszczycka‐Nowisz. Kobieta przez wiele lat była związana z grą aktorską. Szczególnie dobrze mogli ją zapamiętać widzowie jednego z najbardziej popularnych seriali Telewizji Polskiej. Aktorka zmarła w wieku 79 lat.

POLECAMY RÓWNIEŻ: „Jak przestaniecie kłamać”. Dziennikarz TVN zaczepił ojca Rydzyka i dostał mocną reprymendę (WIDEO)

Wanda Wieszczycka‐Nowisz w trakcie trwania swojej kariery aktorskiej była związana przede wszystkim z teatrem Juliusza Osterwy w Lublinie. To właśnie ta instytucja za pośrednictwem mediów społecznościowych postanowiła poinformować o śmierci aktorki.

Polecamy również: „Będziemy występować o zarząd komisaryczny”. Czarnek prosto z mostu odpowiada Trzaskowskiemu

Z wielkim smutkiem informujemy o śmierci Śp. Wandy Wieszczyckiej-Nowisz, aktorki naszego Teatru w latach 1970-77. Na scenie Teatru im. Juliusza Osterwy stworzyła szereg niezapomnianych kreacji, które na trwałe zapisały się w jego historii. Są to między innymi: – Balladyna w 'Balladynie” J. Słowackiego – Muza w 'Wyzwoleniu’ S. Wyspiańskiego – Desdemona w 'Otellu’ W. Szekspira – Stara kobieta w 'Stara kobieta wysiaduje’ T. Różewicza – Ruth w 'Niemcach’ L. Kruczkowskiego – Viola w 'Wieczorze Trzech Króli’ W. Szekspira – Barbara Radziwiłłówna w 'Barbarze Radziwiłłównej’ A. Felińskiego – Maria w 'Komu bije dzwon’ E. Hemingwaya – czytamy w komunikacie teatru Juliusza Osterwy w Lublinie.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Te słowa przed śmiercią powiedział Franciszek Pieczka. Są bardzo wymowne

Rodzinie i bliskim Śp. Wandy Wieszczyckiej-Nowisz przekazujemy szczere wyrazy współczucia – napisano na końcu wpisu.

Nie żyje Wanda Wieszczycka-Nowisz

Wanda Wieszczycka-Nowisz zasłynęła także z gry w filmach i serialach. Grała między innymi w takich produkcjach filmowych jak: ” Kochankowie mojej mamy „, „Życie wewnętrzne” czy „Ostatni dzwonek”.

POLECAMY RÓWNIEŻ: „Obiecywał Pan”. Trudne pytanie do Tuska w Radomiu. Zaskakująca odpowiedź (WIDEO)

Mimo wszystko pojawia się przekonanie, że największą popularność aktorce przyniosła gra w bardzo popularnym serialu Telewizji Polskiej „M jak Miłość”, gdzie wcieliła się w postać Danuty – opiekunki Antosia Zakrzewskiego.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Kontrowersyjne słowa Ochojskiej o Andrzeju Dudzie. Marek Jakubiak nie wytrzymał (WIDEO)

Mężem Wandy Wieszczyckiej-Nowisz był zmarły w zeszłym roku znany polski aktor Paweł Nowisz, który zasłynął z gry w takich produkcjach jak „Koniec świata, czyli kogel-mogel 4”, „Miszmasz, czyli kogel-mogel 3”, „Czterdziestolatek. 20 lat później”, „Killer” i także „Pułkownik Kwiatkowski”.

Źródło: Plejada, wp

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski