Czarnek odpowiada Budce. Mocne słowa ministra do lidera KO

Minister Przemysław Czarnek wypowiedział się na temat pomysłu Borysa Budki na temat likwidacji pewnych dwóch kierunków studiów na polskich uczelniach. Aktualny minister edukacji i nauki nie ukrywał, że nie zgadza się z wyrażoną koncepcją przez szefa największego opozycyjnego ugrupowania w sejmie. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej zwrócił uwagę na fakt finansowania przez państwo takich kierunków studiów jak historia oraz również teologia. Jego zdaniem absolwenci tych wydziałów po zakończeniu edukacji mają mieć problemy z zatrudnieniem.

Polecamy także: Karczewski ostro odpowiada Tuskowi. Cięta riposta byłego marszałka

Minister Przemysław Czarnek wypowiedział się na temat pomysłu Borysa Budki

Niedawno Borys Budka wypowiedział się na temat finansowania przez państwo takich kierunków jak historia oraz teologia. Według przewodniczącego Platformy Obywatelskiej absolwenci tych kierunków po zakończeniu edukacji mają mieć problemy z odnalezieniem zatrudnienia. Na te słowa Borysa Budki zaregował minister Przemysław Czarnek. Ze słów polityka Zjednoczonej Prawicy można wywnioskować, że brak finansowania tych kierunków nie byłby zbyt dobrym pomysłem.

My wciąż na naszych uniwersytetach mamy kierunki, które odbiegają od oczekiwań nowoczesnego państwa. Chociażby wydziały teologiczne. Czy historyczne. Państwo finansuje naukę ludzi, którzy po tych studiach nie będą mieli zatrudnienia – stwierdził Budka w jednym z wywiadów.

Na te słowa polityka opozycji zaregował minister Przemysław Czarnek.

Warto zrozumieć co powiedział Borys Budka. Powiedział: Nie będziemy uczyć historii na uniwersytetach, nie będziemy kształcić nauczycieli historii, a zatem nie będziemy uczyć naszych dzieci historii Polski. Oderwiemy ich od korzeni, od historii ich przodkówkomentował sens słów polityka opozycji.

Czarnek dodał także:

Borys Budka mówiąc, że chce zlikwidować kierunki teologii i historii, chce zlikwidować tak naprawdę polskość, bo polskość jest oparta właśnie na 1050-letniej historii przodków, wielu pokoleń, które oddawały życie za ojczyznę, byśmy mogli żyć w wolnym państwie. Budka powiedział, że jeśli PO dojdzie kiedyś do władzy, to właśnie oderwie nas od korzeniocenił Przemysław Czarnek.

Źródło: TVP.info

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki