Karczewski ostro odpowiada Tuskowi. Cięta riposta byłego marszałka

Donald Tusk uderza w rząd Prawa i Sprawiedliwości na Twitterze na podstawie ostatniej wypowiedzi w mediach senatora Stanisława Karczewskiego z PiS. Karczewski w rozmowie w TVN miał powiedzieć, że — Rząd bał się hejtu i dlatego nie przetestowano i nie odizolowano osób, które przyleciały z Wielkiej Brytanii na Boże Narodzenie — podkreślił w TVN.  Na postawie tej wypowiedzi swój komentarz opublikował były szef polskiego rządu – Donald Tusk. Szybko jednak przewodniczący EPL otrzymał odpowiedź że strony byłego marszałka senatu.

Donald Tusk zaatakował rząd Prawa i Sprawiedliwości na Twitterze

Donald Tusk w ostatnim czasie jest coraz bardziej aktywny w mediach społecznościowych. Najczęściej wpisy byłego szefa polskiego rządu dotyczącą poczynań rządu Zjednoczonej Prawicy. Tak było i przy okazji publikacji najnowszego posta szefa Europejskiej Partii Ludowej na Twitterze. Tusk odniósł się do wypowiedzi Stanisława Karczewskiego w telewizji, który przyznał, że — Rząd bał się hejtu i dlatego nie przetestowano i nie odizolowano osób, które przyleciały z Wielkiej Brytanii na Boże Narodzenie.

W odpowiedzi na te słowa Tusk napisał:

Senator Karczewski przyznał, że zaniechano testowania powracających z Wielkiej Brytanii, bo rząd bał się o swoją popularność. Tchórzostwo, które kosztować będzie tysiące ludzkich istnieńnapisał Tusk.

Prędko na zarzut Tuska postanowił odpowiedzieć sam senator Karczewski.

Panie przewodniczący Tusk, gdybyśmy kierowali się sondażami, to udawalibyśmy, że koronawirus nie istnieje. Podejmujemy trudne czasami niepopularne, ale odpowiedzialne i wyważone decyzje, których wielu, w tym także pan bałoby się podjąć. Odwaga takich jak pan kończy się na Twitterzeskomentował Karczewski.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Magdalena Środa zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki