Adam Niedzielski odpowiada Arułkowiczowi. Cięta riposta ministra do posła PO (wideo)

Minister Adam Niedzielski odpowiedział na zarzuty stawiane mu przez byłego ministra zdrowia w rządzie PO-PSL – Bartosza Arułkowicza.

Polecamy także: Karczewski ostro odpowiada Tuskowi. Cięta riposta byłego marszałka

Pandemia COVID-19 trwa w Polsce oraz na świecie od ponad roku. W tym czasie mierzyliśmy się z wieloma obostrzeniami, które wprowadzały w życie władze. Aktualnie stopniowo w całym kraju są prowadzone szczepienia przeciw koronawirusowi. Z kolei w ostatnich dniach ponownie nastąpił drastyczny wzrost dziennych zakażeń. W tej sytuacji rząd podjął decyzję o wprowadzeniu nowych ograniczeń.

Minister Adam Niedzielski odpowiedział na zarzuty stawiane mu przez Bartosza Arułkowicza.

Podczas sobotniej konferencji prasowej minister zdrowia – Adam Niedzielski odniósł się do bieżącej sytuacji pandemicznej w kraju. Jednocześnie na sam koniec skomentował także ataki wymierzone w jego stronę przez polityków PO na czele z Bartoszem Arułkowiczem. Chodzi dokładnie o wcześniejszą konferencję prasową polityków PO. Politycy Platformy przestawili program „Uzdrowimy Polskę”. Niektóre z założeń tego programu, to kompleksowe przebadanie po pandemii wszystkich Polaków, uruchomienie 100 najlepszych szpitali i uruchomienie szybkiej ścieżki dostępu do specjalistów.

Bartosz Arłukowicz wymieniał błędy władz w walce z pandemią. Na krytykę zaregował prędko minister zdrowia.

– Pozwolę sobie na osobisty komentarz, których staram się unikać, ale które często dotyczą personalnych ataków w moim kierunku – zaznaczył Niedzielski podczas popołudniowej konferencji prasowej, odnosząc się do tej konferencji PO.

Minister dodał,  że, „poseł Arłukowicz formułuje różne eksperckie opinie, stara się rozliczać i oceniać moją działalność w zakresie walki z Covid-19″.

– Prosiłbym o pewne wstrzymanie i stonowanie, bo i takt wymaga, żeby były minister zdrowia, którego dorobek wystarczy sprawdzić poszukując tego w internecie, nie oceniał bieżącego ministra, który mierzy się z zupełnie innymi problemami zaznaczył Niedzielski.

Wypowiedź pada pod koniec konferencji.

Źródło: dziennik.pl  /TVP Info/ YouTube

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki