Michał Rachoń wyśmiał Rosatiego w TVP. Mocne słowa dziennikarza (wideo)

Michał Rachoń, dziennikarz TVP Info oraz prowadzący programu „#Jedziemy” odniósł się niedawno do wypowiedzi byłego europosła – Dariusza Rosatiego. Chodzi o temat, który polityk największego ugrupowania opozycyjnego w polskim sejmie poruszył na konferencji prasowej.

Polecamy także: Karczewski ostro odpowiada Tuskowi. Cięta riposta byłego marszałka

Tematem brefingu Dariusza Rosatiego był konflikt węgierskiego Fideszu i Europejskiej Partii Ludowej. Poseł nie krył swojego sceptycznego podejścia do dotychczasowej obecności węgierskiej partii w strukturach EPL. Do słów ekonomisty odniósł się Michał Rachoń w programie „#Jedziemy”.

Michał Rachoń w TVP Info o wypowiedzi posła Platformy

Michał Rachoń, dziennikarz TVP Info i także prowadzący programu „#Jedziemy” odniósł się niedawno do wypowiedzi posła – Dariusza Rosatiego na temat węgierskiego Fideszu. Partia Victora Orbana nie łączy już swojej dalszej działalności w PE z EPL. Zadowolenia z tego powodu nie kryli politycy Platformy Obywatelskiej. Wśród nich znalazł się także Dariusz Rosati. Polityk na konferencji prasowej podkreślił, że jego zdaniem Fidesz jest partią o charakterze antyeuropejskiej.

Nie widzę żadnych możliwości, żeby współpracować z Fideszem w ramach EPL – podkreślał Dariusz Rosati. Polityk zwracał również uwagę, że węgierska partia stała się formacją o charakterze antyeuropejskim. – Przede wszystkim jest partią głęboko antyeuropejską. Pod przewodnictwem Orbana, Fidesz, nie ma nic wspólnego z wartościami europejskiej chadecji i EPL… – dodał europoseł Platformy Obywatelskiej.

Na te słowa w programie „#Jedziemy” zaregował Michał Rachoń.

Przepraszam bardzo, powiedział stary komunista (Rosati należał do PZPR w latach 1966–1990 – red.), współpracownik bezpieki, człowiek PZPR i człowiek, który pół życia i swojej kariery zawodowej spędził w totalitarnej partii i służąc totalitarnemu reżimowi, mówi coś o chadecji, no paradnemówił prowadzący program.

Ze słowami Rachonia zgodził się Krzysztof Świątek z Polskiego Radia.

Dobrze powiedziałeś. Stary komunista, Dariusz Rosati, dzisiaj próbuje oceniać, kto jest chrześcijańskim demokratą, kto jest chadekiemstwierdził. – Komediawtórował mu kolejny komentator Jarosław Jakimowicz.

Źródło: wMeritum

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki