Giertych chciał zaatakować Kaczyńskiego. Dostał szybką odpowiedź

Roman Giertych i Jarosław Kaczyński to dwaj politycy, którzy przed laty tworzyli wspólny rząd. Ostatecznie ich polityczna współpraca zakończyła się przedterminowymi wyborami w 2007 roku.

Od tamtych wydarzeń minęło już prawie 14 lat. Przez ten czas ciężko jest nazwać Jarosława Kaczyńskiego i Romana Giertycha przyjaciółmi. Były wicepremier i lider LPR często daję do zrozumienia, że zwolennikiem aktualnych rządów Zjednoczonej Prawicy i Jarosława Kaczyńskiego po prostu nie jest. Adwokat dał tego wyraz w swoim ostatnim wpisie w mediach społecznościowych. Odniósł się w nim także do materiału opublikowanego przez dziennikarzy TVP.

Polecamy także: Karczewski ostro odpowiada Tuskowi. Cięta riposta byłego marszałka

Roman Giertych i Jarosław Kaczyński

Roman Giertych stał się jednym z bohaterów najnowszej afery nagłośnionej przez dziennikarzy TVP. Telewizja Polska ujawniła treść rozmów między Giertychem a twórcą  „Soku z Buraka”, czyli Mariuszem Kozakiem-Zagozdą. Według TVP właśnie Roman Giertych, za pomocą „Soku z buraka” kreował polityczny przekaz skierowany przeciwko najważniejszym przedstawicielom polskiego państwa, politykom Prawa i Sprawiedliwości oraz Lewicy”. Z kolei sam Giertych w związku z opublikowaniem rozmów zapowiedział proces. To jednak nie koniec.

Mecenas w mediach społecznościowych zamieścił wpis adresowany do Jarosława Kaczyńskiego.

Jarku! Żadne przestępcze stenogramy nie odciągną uwagi od Obajtka oraz od setek zgonów spowodowanych przez złe zarządzanie epidemią. No, może gdybyś opublikował stenogram twego połączenia z tupolewem, ale i to tylko na 2 dni, bo codziennie umiera przez was pięć tupolewów ludzi!napisał na Twitterze Roman Giertych.

Na wpis adwokata negatywnie zaregowała część internautów.

Romku. Twój czas już minął a między tobą a obajtkiem jest taka różnica że on sam poprosił CBA o zbadanie. Tu zaś na ich widok zacząłeś mdleć i się przewracać po czym szybko wróciłeś do pełni sił Smiling face with open mouthnapisał jeden z internautów.

 

 


Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki