Magdalena Ogórek jest wściekła. „Sędziowie będą na nas nakładać cenzurę”

Magdalena Ogórek w bardzo mocnych słowach wypowiedziała się na antenie Telewizji Polskiej między innymi na temat ostatniego orzeczenia sądu, za sprawą którego wraz z Rafałem Ziemkiewiczem została skazana na karę grzywny.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

Magdalena Ogórek i Rafał Ziemkiewicz zostali skazani przez sąd na karę grzywny w postępowaniu, które wytyczyła im Elżbieta Podleśna. Taką wiadomość w tej sprawie miała przekazać adwokat Sylwia Gregorczyk-Abram – poinformował portal Wirtualna Polska.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Przedmiotem postępowania było zniesławienie, o które dwójkę dziennikarzy oskarżyła aktywistka. Głos na ten temat na Twitterze zabrał Rafał Ziemkiewicz. Z kolei Magdalena Ogórek postanowiła wyrazić swoje zdanie za pośrednictwem prowadzonego przez siebie programu.

Poprzedni sąd oddalił pretensje pani Podleśnej, kolejny mi się wylosował taki, który zawyrokował, że za słowa „mam wrażenie, że ci ludzie zostali poddani praniu mózgów” mam jej zapłacić 10 tysi. Nieprawomocnie, wiec losujemy dalej – napisał Ziemkiewicz, który wyraźnie nie zgadza się z werdyktem sądu.

POLECAMY TAKŻE: Sensacyjne informacje Niemców. Takich pieniędzy zrzekł się Lewandowski

Swoją drogą stwierdzenie, że odnoszenie wrażenia może podlegać odpowiedzialności karnej to cyrk jakiego nawet za komuny nie było. Uważajcie, żeby nie mieć wrażeń! Kasta zabrania! – napisał na Twitterze znany dziennikarz.

Magdalena Ogórek o wyroku

Do tematu wyroku Magdalena Ogórek odniosła się w programie „Plan dnia”. Dziennikarka publicznej telewizji nie kryła przy tym swojego oburzenia z powodu całej sytuacji.

POLECAMY TAKŻE: Trener Arabii Saudyjskiej to powiedział o Polsce. Padły wspomniałe słowa

Sędziowie będą na nas nakładać cenzurę. Takie wyroki są kneblujące, zastraszające. To sygnał: uważajcie na to, co mówicie – oburzała się Ogórek, mówiąc o stronniczości sędziów, którzy w jej mniemaniu sprzyjają opozycji. – Środowisko sędziowskie powinno reagować, powinien się pojawić bunt – stwierdziła.

Portal „Wprost” powołując się na „press.pl” poinformował, że Magdalena Ogórek i Rafał Ziemkiewicz mają zamiar odwołać się od wydanego w ich sprawie orzeczenia sądu.

Źródło: wprost

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski