Łukaszenko złożył Polsce „życzenia”. Jego słowa wielu mogą szokować

Aleksandr Łukaszenka złożył życzenia Polsce z okazji Święta Niepodległości. Białoruski dyktator użył przy tym wiele zaskakujących słów. Co dokładnie postanowił przekazać Polsce?

POLECAMY RÓWNIEŻ: „Obiecywał Pan”. Trudne pytanie do Tuska w Radomiu. Zaskakująca odpowiedź (WIDEO)

Wczoraj w całym kraju obchodziliśmy Święto Niepodległości. Dla naszego kraju jest to data bardzo ważna ze względu na odzyskanie niepodległości w roku 1918, co nastąpiło po aż 123 latach zaborów i walki o powrót Polski na mapy świata.

Z tej okazji w wielu miejscach w Polsce odbyły się uroczystości i marsze, które mają na celu upamiętnienie bardzo ważnego wydarzenia w historii naszego kraju.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Kontrowersyjne słowa Ochojskiej o Andrzeju Dudzie. Marek Jakubiak nie wytrzymał (WIDEO)

Między innymi w Warszawie przeszedł Marsz Niepodległości, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. W dodatku w kierunku Polski spłynęło wiele życzeń z powodu Narodowego Święta Niepodległości.

Jedną z osób, która postanowiła z tej okazji skierować specjalne życzenia jest Aleksandr Łukaszenka. W treści życzeń dyktatora nie zabrakło wiele cynicznych stwierdzeń i licznych pouczeń.

Łukaszenko składa Polsce „życzenia”

W dzisiejszych bardzo trudnych i kontrowersyjnych czasach staje się szczególnie oczywiste to, jak ważne są dbanie o niepodległość i samodzielność własnego kraju, zachowanie pokoju, wzmocnienie chrześcijańskich wartości i wzajemnej otwartośc – czytamy.

Polecamy także: Kłopoty byłej prezes SN? Nieoficjalnie: Będą zarzuty dla Gersdorf

Łukaszenko podkreślił, że „jego kraj dąży do harmonijnego rozwoju stosunków dwustronnych, wykazuje gotowość do budowania mostów przyjaźni, a nie murów granicznych z drutem kolczastym”.

Białoruski dyktator dodał, że „bliskość geograficzna nie może i nie powinna zamienić się w narzędzie szantażu lub groźby”.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

Aleksandr Łukaszenka zapewnił, że „jego kraj robi wszystko, aby dwustronne relacje z Polską układały się jak najlepiej. Dla przykładu podał m.in. wprowadzenie ruchu bezwizowego dla Polaków”.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

– Mam nadzieję, że konstruktywne relacje z Polakami oparte na zasadach partnerstwa, zaufania i wzajemnego szacunku – stwierdził dyktator dodając, że „na przeszkodzie stoją rażące błędy odrażających polskich polityków za które zdaniem Łukaszenki muszą płacić cenę zwykli obywatele kraju”.

Łukaszenka odniósł się także do wyborów, które mają się odbyć w Polsce w przyszłym roku. Białoruski dyktator wyraził nadzieję, że Polacy dokonają właściwego wyboru podczas zbliżającej się kampanii politycznej.

Źródło: wprost.pl

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski