Kuriozalne przemówienie Wałęsy w Meksyku. Wymowny komentarz Cenckiewicza (WIDEO)

Na Twitterze pojawiło się nagranie z wystąpienia Lecha Wałęsy, do którego doszło w trakcie wizyty byłego prezydenta w Meksyku.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Nagranie w bardzo krótki, lecz wymowny sposób postanowił skomentować znany historyk Sławomir Cenckiewicz za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.

Były prezydent Polski pojawił się w Meksyku na konferencji zorganizowanej przez CPAC. Lech Wałęsa z tego wydarzenia opublikował za pośrednictwem swojego konta na Facebooku wiele zdjęć.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

Do sieci trafiły także nagrania przedstawiające przemówienie byłego lidera Solidarności.

Wcześniej Lech Wałęsa opublikował również zdjęcia ze swojej wizyty w San Diego, gdzie miał odwiedzić miejscowy uniwersytet. Mimo wszystko najwięcej komentarzy wzbudziły słowa, które w trakcie konferencji CPAC wypowiedział były prezydent.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

CPAC, to coroczna konferencja polityczna, w której udział biorą konserwatywni aktywiści i urzędnicy wybrani z różnych części Stanów Zjednoczonych. Zapoczątkowany w 1973 roku kongres prowadzony jest przez American Conservative Union (ACU). Z informacji Wikimedii wynika, że ponad 100 organizacji bierze udział na różny sposób w CPAC” – czytamy na Wikimedii na temat CPAC.

Lech Wałęsa i komentarz Cenckiewicza

Nawet z tego filmiku musieliście zauważyć, że jestem człowiekiem sukcesu – podkreślał Wałęsa.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

Pomogłem zakończyć komunizm sowiecki, pomogłem zakończyć Układ Warszawski, pomogłem wycofać wszelkie wojska, które od drugiej wojny światowej były w różnych państwach komunistycznych. Pomogłem zjednoczyć Niemcy – wyliczał.

Ja chciałem zrobić porządek z Rosją i z Chinami w tamtym czasie, ale wielcy tego świata zorientowali się i udowodnili mi, że jest to zbyt niebezpieczne jak na tamte czasy – mówił były prezydent.

 

Zachęcamy do zapoznania się z całością wystąpienia pod linkiem poniżej. Wypowiedź Lecha Wałęsy rozpoczyna się w minucie ok. 1:12:30.

Źródło: TVP.INFO, Niezależna, YouTube, Twitter, Wikipedia

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski