Kto wygrałby wybory? Są wyniki najnowszego sondażu

Są najnowsze wyniki sondażu pracowni Estymator. Na pierwszym miejscu w dalszym ciągu jest Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele. Drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Podium w sondażu zamyka Lewica. Łącznie wymagany próg wyborczy został przekroczony przez sześć formacji politycznych.

Poniżej podium znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni. Kolejne miejsce przypadło Polskiemu Stronnictwu Ludowemu. Powyżej progu 5 proc. znalazła się jeszcze Konfederacja. Natomiast Kukiz’15 i pozostałe ugrupowania nie przekraczają w tym badaniu progu wyborczego.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

Wybory parlamentarne zbliżają się coraz większymi krokami. Jednym z głównych tematów jest między innymi kwestia tego, czy ugrupowania opozycyjne stworzą jedną listę wyborczą, która mogłaby doprowadzić do pokonania Zjednoczonej Prawicy. O zrealizowanie takiego scenariusza mocno zabiega przede wszystkim lider Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk.

W zeszłym miesiącu lider Platformy odniósł się do inicjatywy skierowanej przez 447 intelektualistów, artystów, dziennikarzy i polityków, którzy apelowali o jedną listę w wyborach.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Tego typu głosy, jak ten apel, może skłonią polityków innych partii do takiego pozytywnego myślenia o jednej liście, tym bardziej, że czas biegnie i za chwilę trzeba się przygotować do wyborów. Tusk dodał także, że: „mam nadzieję, że do końca roku jakąś decyzję od liderów partii opozycyjnych usłyszymy” – powiedział Tusk.

Wyniki sondażu Estymator

Na czele sondażu jest Prawo i Sprawiedliwość / Zjednoczona Prawica. Obóz władzy tym razem otrzymał 35,3 proc. głosów. Jest to wynik słabszy od poprzedniego o 0,4 pkt. proc.

POLECAMY TAKŻE: Sensacyjne informacje Niemców. Takich pieniędzy zrzekł się Lewandowski

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska. Partia kierowana przez Donalda Tuska może liczyć na poparcie wynoszące 29,4 proc – jest to wzrost poparcia o 1 pp.

Na trzecim miejscu jest Lewica z wynikiem 11 proc. – spadek 0.2 pp. Dalej jest Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 9,2 proc. – mniej o 1,2 pkt. proc. Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 6,7 proc. – spadek o 0,7 pkt. proc. Konfederacja z wynikiem 6,1 proc. – wzrost poparcia o 1 pkt proc.
Kukiz’15 otrzymał 1,8 proc. –więcej o 0,3 pkt. proc., Pozostałe partie – 0,5 proc.

Źródło: Dorzeczy.pl

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski