Polityk PO nieświadomie ośmieszył Lubnauer? I to przed kamerami (wideo)

Koalicja Obywatelska: Katarzyna Lubnauer i Cezary Grabarczyk brali udział razem w konferencji prasowej. W jej trakcie z ust jednej z dziennikarek padło pytanie na temat sondaży Koalicji Obywatelskiej, które w ostatnim czasie są coraz słabsze. Odpowiedź polityka poważnie zaskoczyła Lubnauer, która stała obok. Były minister w rządzie Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego postanowił stanąć w obronie swojego politycznego ugrupowania. Użył przy tym przykładu bazującego na partii Nowoczesna, która nota bene dziś jest jedną z partii wchodzących w skład Koalicji Obywatelskiej.

Polecamy także: Róża Thun odchodzi z PO. Bezlitosny komentarz Patryka Jakiego

Koalicja Obywatelska: Katarzyna Lubnauer i Cezary Grabarczyk na konferencji prasowej

Koalicja Obywatelska i Platforma Obywatelska od pewnego czasu mają bardzo poważne problemy. Z ugrupowania odchodzą jej politycy. W piątek z PO wykluczeni zostali Ireneusz Raś oraz także Paweł Zalewski. Z kolei w poniedziałek o odejściu z Platformy Obywatelskiej poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych europoseł Róża Thun. Formacja Borysa Budki w dodatku mocno traci w sondażach wyborczych. W ostatnim czasie bardzo często KO jest nie tylko tuż za Zjednoczoną Prawicą, lecz także Polską 2050 Szymona Hołowni.

Na temat słabnących sondaży Koalicji Obywatelskiej był pytany w trakcie konferencji prasowej Cezary Grabarczyk. Razem z nim w spotkaniu z mediami uczestniczyła również Katarzyna Lubnauer.

Jest Pan liderem Platformy w regionie. Czyli jak rozumiem, nie martwi się Pan tymi sondażami, które z dnia na dzień są coraz gorsze? – pytała dziennikarka.

O sondaże będziemy walczyć i o tym mówiłem. Przypominam jest obok mnie posłanka Nowoczesnej. Pamiętamy jak Nowoczesna wyprzedzała Platformę Obywatelską mniej więcej cztery lata temu. Dziś proszę przyjrzeć się sondażom Nowoczesnej. – mówił Cezary Grabarczyk.

W tym momencie włączyła się wywołana Katarzyna Lubnauer, która powiedziała:

Teraz jesteśmy w Koalicji Obywatelskiejpodkreśliła.

Źródło: wMeritum

Polecamy także przeczytać: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Kolejna żałoba w rodzinie Krawczyków. Miesiąc po śmierci piosenkarza

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli