Europoseł PiS mocno na temat Gowina. To jego koniec w rządzie?

Jarosław Gowin na wylocie z obozu Zjednoczonej Prawicy? Ryszard Czarnecki zabrał głos.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Na temat braku jedności w koalicji rządzącej mówi się od dłuższego czasu. Oba ugrupowania koalicyjne Prawa i Sprawiedliwości pokazywały na przestrzeni ostatnich miesięcy partii Jarosława Kaczyńskiego, że na pewne tematy mogą mieć odmienne zdanie niż PiS. Teraz jednak na pierwszym planie stawia się losy Porozumienia i posłów, którzy odpowiadają się po stronie Jarosława Gowina. Na temat dalszych koalicjanta Prawa i Sprawiedliwości wypowiedział się europoseł PiS – Ryszard Terlecki. Co mogą znaczyć jego słowa dla Jarosława Gowina?

Polecamy również: Awantura w Sejmie po słowach Glińskiego. “Może Pan stąd wyjść” (wideo)

Jarosław Gowin na wylocie z obozu Zjednoczonej Prawicy?

Obóz Zjednoczonej Prawicy od pewnego czasu przeżywa okres braku zdecydowanej jedności w swoich szeregach. Solidarna Polska oraz Porozumienie przez ostatni rok kilkakrotnie pokazywały, że w pewnych kwestiach mają odmienne zdanie od Prawa i Sprawiedliwości. Teraz jednak w mediach poruszany w pierwszej kolejności jest wątek dotyczący Jarosława Gowina i jego dalszych losów w strukturach obozu Zjednoczonej Prawicy. W dodatku formacja polityczna byłego polityka Platformy Obywatelskiej jest trapiona przez spory wewnętrzne. Czy w najbliższym czazie może dojść do sytuacji, w której to ugrupowanie Gowina znajdzie się poza rządem?

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Na ten temat w jednym z wywiadów wypowiedział się Ryszard Czarnecki , europoseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Polityk na temat sytuacji w obozie Zjednoczonej Prawicy zabrał głos na łamach „Super Expressu”. Według niego ważne miejsce w koalicji mogliby zająć Adam Bielan i Paweł Kukiz.

Mam wrażenie, że pozycja negocjacyjna Gowina w ramach Zjednoczonej Prawicy słabnie i pojawiają się nowe podmioty typu Kukiz, Bielan, które będą chciały mieć wpływ na rządzenie. I zapanowała nerwowość u Gowina. Minął ten czas, kiedy byliśmy na musiku i los rządu wisiał na głosach Gowina. Tak już nie jest i powinien on o tym wiedzieć! Płakać po nim nie będziemypowiedział.

Źródło: Super Express,  Gazeta.pl

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Onet nagłośnił majątek Beaty Szydło. Była premier odpowiada