Gorzkie słowa Śpiewaka do Jandy. Nie szczędził słów krytyki

Jan Śpiewak na Facebooku skierował gorzkie słowa krytyki po incydencie, którego dopuściła się aktorka Krystyna Janda.  Jest to pokłosie po ujawnieniu nazwisk znajdujących się na liście osób zaszczepionych dodatkowymi dawkami szczepionek na COVID-19 z puli Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

POLECAMY TAKŻE: Piękny gest TVP dla Emiliana Kamińskiego. Widzowie mogli się tego nie spodziewać

Według Polsat News, poza kolejnością zaszczepili się Krystyna Janda, Wiktor Zborowski, a także Krzysztof Materna. Teraz fala krytyki wylała się głównie na znaną aktorkę,  która ponownie poważnie podpadła opinii publicznej.

Jan Śpiewak i Krystyna Janda: krytyka działacza

Jan Śpiewak to społecznik, który ma zarówno swoich zwolenników jak i również przeciwników. Mężczyzna zasłynął przede wszystkim z działań przeciw dzikiej reprywatyzacji w stolicy. Poza tą działalnością bacznie obserwuje także sytuacje,  które można uznać za społecznie niesprawiedliwe.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

Śpiewak pod koniec tygodnia odniósł się do doniesień medialnych na temat szczepień na koronawirusa. Wynikało z nich, że z części dawek szczepionek Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego postanowili skorzystać znani aktorzy. Wśród nich znalazła się między innymi Krystyna Janda.

POLECAMY TAKŻE: Sensacyjne informacje Niemców. Takich pieniędzy zrzekł się Lewandowski

Takie zachowanie aktorki zdecydowanie nie przeszło obojętnie Śpiewakowi. Społecznik postanowił w tej sytuacji zwrócić się przez media społecznościowe do Krystyny Jandy.

Zwracam się do Pani nie z prośbą, nie z życzeniem, ale z żądaniem. Jest Pani osobą publiczną. Od lat komentuje Pani wydarzenia publiczne. Na swoim profilu umieszczała Pani wielokrotnie wpisy pełne pogardy do osób biednych i myślących inaczej niż Pani. Ocierały się one nawet o rasizm. Jednocześnie czuje się Pani żyjąc dzisiaj w Polsce – cytuję Pani słowa – jakby „ktoś na Panią nasrał”. Dzisiaj „nasrała” Pani na wszystkich Polaków. Wykorzystując swoje koneksje wepchnęła się Pani bez kolejki na szczepienia w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Przyjęła Pani dawkę szczepionki, która powinna była zostać przekazana lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym, którzy na co dzień narażają swoje życie w walce z pandemią. Mam nadzieję, że przez Pani działanie nikt nie umrze”czytamy.

Krystyna Janda w ostatnim czasie niejednokrotnie wzbudzała skrajne emocje w społeczeństwie. Niedawno aktorka zwróciła się o pomoc do rządu w postaci dofinansowania ze środków publicznych.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że Janda na co dzień krytycznie ocenia poczynania władz. Ostatecznie aktorka na utrzymanie swojej działalności otrzymała 1.8 miliona złotych.

Źródło: Tysol

Polecamy także: 

Beata Mazurek napisała bolesne słowa o rządach Donalda Tusk

Janusz Korwin-Mikke miał wypadek samochodowy w Otwocku