Beata Mazurek napisała bolesne słowa o rządach Donalda Tuska

Beata Mazurek w jednym z wpisów na Twitterze postanowiła się odnieść częściowo do sytuacji gospodarczej w Polsce. Jak powszechnie wiadomo – kryzys gospodarczy dotknął praktycznie cały świat. Powodem takiej sytuacji jest przede wszystkim pandemia COVID-19. To z jej powodu w wielu krajach na świecie doszło do recesji, którą odczuły kieszenie milionów osób. W tej sytuacji polski rząd postanowił wesprzeć przedsiębiorców w formie „Tarcz”. Ich skuteczność jest często kwestionowana. Zawierają przepisy, które mogą budzić spore wątpliwości. Mimo wszystko generują one środki dla przedsiębiorców. Czy to powoduje gorszy stan polskiej gospodarki i finansów publicznych?

Beata Mazurek uderza w Tuska i PO

Rok 2020 jest z pewnością rokiem, o którym wielu z nas chciałoby jak najprędzej zapomnieć. Pandemia COVID-19 doprowadziła do śmierci wielu osób na całym świecie. W dodatku zagrożenie ze strony wirusa sprawiło zamknięcie wielu światowych gospodarek. W tej sytuacji wiele branży przeżyło olbrzymi krach i musiało zmierzyć się z widmem upadku. Problem dotyczy także Polski. Mimo, że lockdown w naszym kraju był raczej delikatny, to skutki i tak są odczuwalne. W tej właśnie sytuacji powstała „Tarcza Antykryzysowa”.

Koszty tarczy są bardzo wysokie. W październiku rząd poinformował o przekazaniu ponad 145 miliardów złotych dla przedsiębiorców. Czy w tej sytuacji stan finansów publicznych ucierpiał? Jeden z internautów zauważył, że wpływy z VAT, PIT i CIT były wyższe. Dodatkowo stwierdził, że stawki podatków zostały obniżone lub objęte zwolnieniami. Post na swoim koncie na Twitterze zamieściła była rzecznik rządu – Beata Mazurek. Była poseł przy tej okazji zacytowała dawne słowa premier Beaty Szydło.

Jak to mówiła Premier Beata Szydło „wystarczy nie kraść”. I znalazły się „piniondze”, których nie potrafili znaleźć Rostowski z Tuskiem” – napisała Mazurek.

Źródło: Twitter