Francuski dziennikarz szydził z Polaków. Mocno zaregował były reprezentant Polski

Reprezentacja Polski już dziś zmierzy się z Francją. Dla niektórych Francuzów trafienie na Polskę jest odbierane niemal, jak trafienie przysłowiowej „szóstki w totka”.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

Do tego grona możemy zaliczyć dziennikarza L’Equipe Karima Bennania , który opublikował wpis na swoim koncie na Twitterze na temat konfrontacji z Polską. Jego treść doprowadziła do tego, że reagować musiał były reprezentant Polski – Ludovic Obraniak.

Reprezentacja Polski ostatecznie wyszła z grupy „C” na drugim miejscu po bezbramkowym remisie z Meksykiem, wygraną 2-0 z Arabią Saudyjską i porażką z Argentyną 0-2.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

To, co najbardziej jest krytykowane w kontekście biało-czerwonych, to przede wszystkim styl. Niektórzy mówią nawet wprost, że nasza reprezentacja cały czas broniąc się nie posiada żadnego stylu.

Mimo wszystko zadanie na ten turniej zostało wykonane. Polska pierwszy raz po 36 latach wyszła z grupy na mundialu. Teraz przed podopiecznymi Czesława Michniewicza stoi Francja, która jest zdecydowanym faworytem tej konfrontacji.

POLECAMY TAKŻE: Sensacyjne informacje Niemców. Takich pieniędzy zrzekł się Lewandowski

Trójkolorowi bronią tytułu, który zdobyli przed trzema laty na mundialu w Rosji. Trzeba jednak pamiętać, że nasi dzisiejsi rywale zagrają bez swojej największej gwiazdy – Karima Benzemy, który z powodu kontuzji nie pojechał na katarski turniej.

Reprezentacja Polski: Ludovic Obraniak odpowiada dziennikarzowi

Z niektórych komentarzy po stronie Francuzów można wywnioskować, że konfrontacja z Polską powinna być dla nich zwykłą formalnością. Jeden z bardziej pewnych siebie wpisów na ten temat zamieścił francuski dziennikarz L’Equipe Karim Bennani.

POLECAMY TAKŻE: Trener Arabii Saudyjskiej to powiedział o Polsce. Padły wspomniałe słowa

„Polska w 1/8 finału. Jakby to powiedział Gilbert Birsbois – panie i panowie, mamy jackpota” – czytamy. Gilbert Birsbois to dziennikarz francuskiej stacji radiowej RMC.

Na ten wpis zareagował były reprezentant Polski Ludovic Obraniak, który napisał, żeby szanował Polskę. Na co dziennikarz zareagował trzema płaczącymi ze śmiechu emoji.

 

Źródło: wprost, Twitter

Foto: Wikimedia/Obraniak/Roger Goranczak/CC BY 3.0

Twitter/Karim Bennani

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski