Tarczyński nie wytrzymał. Mocna odpowiedź na antenie TVP do posła PO ws. FO (wideo)

Europoseł Dominik Tarczyński oraz poseł Jarosław Urbaniak z Platformy Obywatelskiej skonfrontowali się ze sobą w TVP Info w programie „Woronicza 17” prowadzonym przez redaktora Michała Rachonia. Tematem rozmowy polityków był często poruszany w ostatnim czasie temat dotyczący Funduszu Odbudowy. Wokół FO w ostatnim czasie powstało wiele kontrowersji i rozmów. Temat do dziś jest bardzo aktywnie poruszany w mediach. Mogli się o tym przekonać choćby widzowie programu „Woronicza 17” w Telewizji Polskiej na kanale Info.

Polecamy także: Młody poseł ostro do Budki. Powiedział to wprost z sejmowej mównicy (wideo)

Dominik Tarczyński i Jarosław Urbaniak w TVP Info

Fundusz Odbudowy to temat poruszany w mediach oraz również w opinii publicznej od dłuższego czasu. Wokół FO powstało wiele sporów,ecz także rozmów. Przekonała się o tym na własnej skórze zarówno strona rządowa jak i również opozycyjna. W szeregach Zjednoczonej Prawicy swój sprzeciw wobec Funduszowi Odbudowy wyrażał Zbigniew Ziobro i jego formacja polityczna – Solidarna Polska. Z kolei w tej sytuacji do rozmów z rządem postanowiła usiąść Lewica, co przez część opozycji zostało odebrane w sposób bardzo kryryczny.

Sejm ustawę ratyfikacyjną przyjął we wtorek głosami większości posłów PiS, Lewicy, PSL i Polski 2050. Prawie wszyscy posłowie z klubu KO się wstrzymali. Wcześniej rząd zgodził się na to, aby do Krajowego Planu Odbudowy, na podstawie, którego będą rozdysponowane środki z Funduszu Odbudowy dodać kilka propozycji ze strony Lewicy.

Na temat Funduszu Odbudowy rosmawiali ze sobą politycy w programie „Woronicza 17” w TVP Info. W trakcie dyskusji Jarosław Urbaniak zarzucił europosłowi Dominikowi Tarczyńskiemu, że w Parlamencie Europejskim kilka miesięcy temu przeciwko ratyfikacji głosowali deputowani PiS.

Protestuję, to kłamstwo, które pojawia się często. W grudniu i w lutym głosowaliśmy „za”mówił Tarczyński. Zwracając się do Urbaniaka powiedział: „Jesteście obserwatorami, którzy kreują kłamliwą rzeczywistość i kłamiecie, bo ja tam byłem i głosowałem”.

W grudniu i w lutym głosowaliśmy „za”. Niech pan przestanie bredzić, jesteście partią oszustówdodał.

W kolejnej części programu Tarczyński pokazał wyniki głosowania, o którym mówił Urbaniak. – Chciałbym udowodnić, że jest pan kłamcą; głosowanie z 10 lutego, tu są nasze nazwiska, to glosowanie potwierdzające, że głosowaliśmy „za” – wskazał.

Źródło: TVP

Polecamy także przeczytać: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Kolejna żałoba w rodzinie Krawczyków. Miesiąc po śmierci piosenkarza

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli