Komitet Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego. Podano najnowsze informacje

– Premier Mateusz Morawiecki zwołał w trybie pilnym Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych – poinformował za pośrednictwem swojego konta na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

Po godzinie 20.00 media obiegła informacja podana przez Associated Press, która powołała się na wysokiego rangą urzędnika Stanów Zjednoczonych, że rosyjskie pociski zabiły dwie osoby na terytorium Polski.

Głos na temat tej sytuacji zabierają politycy. Na Twitterze głos zabrał między innymi lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk, który wezwał do zjednoczenia i solidarności.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

W sytuacji zagrożenia, niezależnie od wewnętrznych sporów i różnic, wszyscy musimy być zjednoczeni i solidarni. W tej trudnej chwili będziemy razem – napisał za pośrednictwem swojego konta na Twitterze były przewodniczący Rady Europejskiej.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

Rzecznik Pentagonu, generał Patrick Ryder był pytany na briefingu o doniesienia w sprawie Polski. – Obecnie mamy świadomość informacji prasowych na ten temat. Nie posiadamy obecnie żadnych informacji, które mogłyby potwierdzić te raporty. Traktujemy to poważnie. Gwarantuję, że przekażemy wszelkie aktualne informacje, jak tylko się pojawią – czytamy ma tvn24.pl.

Głos zabrał także Rafał Trzaskowski na Twitterze.

Zwołałem pilny sztab kryzysowy w związku z pojawiającymi się doniesieniami o wydarzeniach nieopodal wschodniej granicy Polski – napisał Rafał Trzaskowski na Twitterze.

Piotr Muller do mediów – nowe informacje

Mueller: Doszło do eksplozji, zginęło dwóch Polaków. Służby wyjaśniają sprawę.

Mueller: Wdrożono procedury przewidziane w takiej sytuacji. Zdecydowano by podwyższyć zdolności bojowe na terenie naszego kraju.

Siewiera: Prezydent zakończył rozmowę z sekretarzem generalnym NATO. Weryfikujemy przesłanki artykułu 4 Sojuszu Północnoatlantyckiego. Jesteśmy w bardzo intensywnym kontakcie z kluczowymi sojusznikami.

Źródło: TVN24, Twitter

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski