Donos na Lewandowskiego do niemieckiej prokuratury? Miał to zrobić były poseł PO

Donos na Roberta Lewandowskiego? Jego autorem według informacji medialnych miał być jego były menadżer i w przeszłości poseł startujący z list Platformy Obywatelskiej – Cezary Kucharski.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Te słowa przed śmiercią powiedział Franciszek Pieczka. Są bardzo wymowne

Wiadomość na ten temat przekazali dziennikarze Radia Zet – Radosław Gruca i Mariusz Gierszewski. Z ich informacji wynika, że Cezary Kucharski doniósł do niemieckiej prokuratury na Roberta Lewandowskiego. Przedmiotem sprawy ma być rozmowa kapitana reprezentacji Polski z Kucharskim z 2019 roku.

Cezary Kucharski był kilka lat temu menadżerem Roberta Lewandowskiego. To on miał stać za przenosinami aktualnego napastnika Barcelony do niemieckiej Bundesligi.

POLECAMY TAKŻE: Wspaniała wiadomość. Znana dziennikarka TVP pokonała ciężką chorobę

Jednak pewien czas temu ścieżki obu panów się rozeszły, a dotychczasowa współpraca zamieniła się w otwarty konflikt, na którego temat jest co pewien czas głośno w mediach. Teraz dziennikarze Radia Zet poinformowali o nowych rewelacjach w tej sprawie.

Donos na Roberta Lewandowskiego

Z informacji podanych przez Radio Zet wynika, że Cezary Kucharski miał złożyć doniesienie do niemieckiej prokuratury na Roberta Lewandowskiego.

POLECAMY RÓWNIEŻ: „Obiecywał Pan”. Trudne pytanie do Tuska w Radomiu. Zaskakująca odpowiedź (WIDEO)

Kucharski chciał, aby organy naszych zachodnich sąsiadów pociągnęły Roberta Lewandowskiego do odpowiedzialności za ujawnienie ich wspólnej rozmowy, do której miało dojść w hotelu w Monachium w roku 2019. Śledczy jednak mieli odmówić.

Menedżer piłkarski Cezary Kucharski chciał aby niemiecka prokuratura ścigała Roberta Lewandowskiego za nagranie przez niego w 2019 w hotelu w Monachium ich wspólnej rozmowy. Niemieccy śledczy odmówili wszczęcia śledztwa ze względów proceduralnych – napisał Marcin Gierszewski za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Kontrowersyjne słowa Ochojskiej o Andrzeju Dudzie. Marek Jakubiak nie wytrzymał (WIDEO)

Były poseł i menadżer Roberta Lewandowskiego, zdaniem dziennikarzy, miał twierdzić, że nagranie ujawnione przez Lewandowskiego nie było autentyczne. Powoływał się także na przepis niemieckiego kodeksu karnego, odnoszący się do naruszeniu poufności słowa. Kucharski miał jednak nie złożyć w wymaganym terminie wniosków i z tego względu sprawa stanęła w miejscu bez dalszego rozwinięcia.

Polecamy także: Kłopoty byłej prezes SN? Nieoficjalnie: Będą zarzuty dla Gersdorf

– Bez wniesienia skargi karnej powstaje przeszkoda prawna w ściganiu ewentualnego sprawcy. W związku z tym prokuratura i policja nie podjęły śledztwa. Nie doszło więc do przesłuchania skarżącego ani oskarżonego – odpowiedziała Radiu ZET prokurator Julian Grotz, zastępca Sekretarza Prasowego Prokuratora Generalnego Monachium.

Źródło: Radio Zet, Interia, Gazeta Wyborcza

Źródło zdjęcia: Sven Mandel/Wikimedia/CC BY-SA 4.0

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski