Tusk obchodzi dziś urodziny. Takich życzeń na pewno się nie spodziewał

Były szef polskiego rządu a aktualny szef Europejskiej Partii Ludowej – Donald Tusk obchodzi dziś swoje 64. urodziny.

Donald Tusk po 1989 roku był politykiem takich ugrupowań politycznych jak choćby Kongres Liberalno-Demokratyczny, Unia Wolności oraz Platforma Obywatelska. To lata działalności w ostatnim z wymienionych ugrupowań przyniósł politykowi największą popularność oraz możliwość wyrobienia mocnej pozycji w świecie polskiej polityki. Dziś były premier obchodzi swoje 64. urodziny. W ten dzień otrzymał dość nietypowe życzenia.

Polecamy także: Pikantny dowcip Senyszyn. Klarenbach aż zaniemówił po tych słowach (wideo)

Donald Tusk obchodzi swoje 64. urodziny. Z tej okazji otrzymał nietypowe życzenia

Donald Tusk od 2014 roku jest mocno zaangażowany w sprawy polityki europejskiej. Od 30 sierpnia 2014 roku pełnił urząd przewodniczącego Rady Europejskiej. W związku z tym wyborem 9 września 2014 złożył dymisję ze stanowiska premiera polskiego rządu. Po zakończeniu kadencji w roli przewodniczącego Rady Europejskiej objął w listopadzie 2019 roku funkcję przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej, którą pełni do dziś. Co pewien czas, lecz zdecydowaniem z tendencją wzrostową Donald Tusk wypowiada się publicznie na temat bieżących wydarzeń politycznych w Polsce.

Nietypowe życzenia dla Donalda Tuska

Donald Tusk 22 kwietnia obchodzi swoje 64. urodziny. Z tej okazji szef Europejskiej Partii Ludowej zamieścił na Twitterze następujący wpis w języku angielskim – „Czy nadal będziesz mnie potrzebować, czy nadal będziesz mnie karmić, gdy będę miał sześćdziesiąt cztery lata” – napisał w nocy (po angielsku) Donald Tusk.

Z okazji urodzin polityki otrzymał liczne życzenia urodzinowe. Napływają one zarówno ze strony zwolenników jak i również przeciwników. Do życzeń dołączył między innymi Dariusz Matecki – radny ze Szczecina związany z obozem Solidarnej Polski.

Dziś urodzinki obchodzą Donald Tusk i Włodzimierz Lenin. Panom życzę tego samego. Wiecznego potępienia ich ziemskich działań. – napisał na Twitterze Dariusz Matecki.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki