Tomasz Lis uderza w Daniela Obajtka. Szybko dostał odpowiedź od internautów

W ostatnich dniach głównym tematem mediów jest Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen. Od pewnego czasu sporo mówi się, że były samorządowiec może zastąpić na stanowisku premiera Mateusza Morawieckiego. Ma na to wskazywać choćby sposób, w jaki na jego temat wypowiada się sam prezes Prawa i Sprawiedliwości – Jarosław Kaczyński. Rozgłos o Obajtku napotkał jednak również na falę negatywnych komentarzy na jego temat. Część mediów postawiła prezesa PKN Orlen w bardzo negatywnym świetle. Do ich grona dołączył także Tomasz Lis.

Polecamy również: Spora emerytura dla Zenka Martyniuka. Kwota robi wrażenie

Daniel Obajtek będzie premierem?

Rząd w ostatnich miesiącach przeżywa spory kryzys. Problem coraz częściej stanowi brak porozumienia między PiS a jego koalicjantami. W dodatku po korona-kryzysie wielu polityków rządu może mieć status „spalonych”. W takiej sytuacji PiS może dążyć do zmian kadrowych. Zmiany mają być planowane także u samego szczytu. Mateusz Morawiecki najprawdopodobniej może utracić swój urząd. Jego miejsce miałby zastąpić Daniel Obajtek, który mógłby polepszyć stosunki z Solidarną Polską oraz także Porozumieniem.

Polecamy również: Daniel Obajtek odpowiada na atak Tuska. Dane są przytłaczające

To jednak na tym etapie są wyłącznie przypuszczenia. Z ust polityków PiS nie podło jeszcze zdanie, że Obajtek oficjalnie zostanie premierem. Mimo wszystko prezes polskiego potentata naftowego musiał zmierzyć się z falą mało przychylnych artykułów na jego temat. Krytycznie na jego temat w kontekście słów Jarosława Kaczyńskiego wypowiedział się Tomasz Lis na Twitterze. Były dziennikarz TVP napisał:

Szkoda, że Kaczyński, mówiąc, że Obajtek ma „to coś” od Boga, nie dodał, że to coś to hucpa, a bogiem jest on sam. – pisał Tomasz Lis.

Redaktor Newsweek Polska szybko usłyszał kontrę ze strony internautów. Zostało mu wspomniane między innymi zaproszenie do swojego programu Wojciecha Jaruzelskiego.

 

 

Redaktor Newsweek Polska zwrócił także uwagę na bilans PKN Orlen za czasów prezesury Daniela Obajtka opublikowany przez Wyborczą.

 

 

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Lempart domaga się także od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie także prawa zajmować się kwestią aborcji”