Kryzys w Platformie Obywatelskiej i KO. Kolejny znany poseł ogłosił odejście z partii Budki

Tomasz Zimoch odchodzi z Koalicji Obywatelskiej. Były komentator sportowy o swoim ruchu poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jego decyzja została także potwierdzona przez rzecznika Platformy Obywatelskiej – Jana Grabca. „Poseł Tomasz Zimoch złożył we wtorek rezygnację z członkostwa w klubie Koalicji Obywatelskiej” – poinformował Grabiec. To nie pierwsze osłabienie Koalicji Obywatelskiej w ostatnim czasie. Wcześniej ze struktur KO odeszły Joanna Mucha oraz Paulina Hennig-Gloska. Posłanki zasiliły szeregi struktur Szymona Hołowni.

Polecamy również: Daniel Obajtek odpowiada na atak Tuska. Dane są przytłaczające

Tomasz Zimoch odchodzi z Koalicji Obywatelskiej

Tomasz Zimoch nie jest już członkiem klubu Koalicji Obywatelskiej. O decyzji polityka poinformował on sam w mediach społecznościowych. Wiadomość potwierdził także rzecznik Platformy Obywatelskiej – Jan Grabiec. Tomasz Zimoch uzasadnił swoją decyzję tym, że koalicja staje się partyjnym ramieniem w Sejmie, a miała być ruchem obywatelskim. Teraz trwają domniemania na temat tego, gdzie poseł może przejść. Spork mówiło się o jego transferze do Polski 2050 Szymona Hołowni. Jednak sam Zimoch podkreśla, że na ten czas będzie posłem niezależnym.

Koalicja miała być szerokim ruchem, także obywatelskim. Od pewnego czasu odnosiłem wrażenie, że koalicja staje się partyjnym ramieniem w Sejmie. Dlatego zdecydowałem się na opuszczenie klubu. Platforma Obywatelska zapewne słusznie chce walczyć głównie o swój, od lat niezmienny elektorat. Ale by wygrać konieczne jest… ‘coś więcej.’” – stwierdził Zimoch.

Polecamy również: Spora emerytura dla Zenka Martyniuka. Kwota robi wrażenie

To jednak nie koniec problemów Platformy Obywatelskiej. Głośno mówi się także o odejściu z partii jego konserwatywnego skrzydła. Mowa tu o grupie ponad dwudziestu posłów Platformy Obywatelskiej, którzy nie zgadzają się z propozycją partii ws. aborcji i liberalizacji prawa w tym aspekcie. Czy Platforma Obywatelska zdoła jeszcze opanować wewnętrzny kryzys?

▶Fair Play. Zawsze szczególnie ceniłem to w sporcie. Chcę cenić to i polityce. Dlatego, by być fair wobec WYBORCÓW,…

Opublikowany przez Tomasza Zimocha Wtorek, 2 marca 2021

Źródło: wp

Polecamy także: 

Lempart domaga się także od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie także prawa zajmować się kwestią aborcji”