Były senator PO prawomocnie skazany. Wyrok jest ostateczny

Senator PO zkazany. Józef Pinior został skazany prawomocnie wraz ze swoim asystentem za przyjęcie korzyści majątkowej. Mowa tu o sumie wynoszącej około 40 tysięcy złotych. Z orzeczeniem sądu były polityk Platformy Obywatelskiej się nie zgadza i nie przyznaję się do winy. Wyrok świadczy o upadku polskiego wymiaru sprawiedliwości w państwie PiS i zostanie w historii jako symbol hańby tego, co PiS zrobił z wymiarem sprawiedliwościpowiedział były senator PO Józef Pinior. Sąd uznał, że dowody przestawione przez CBA są bezsporne.

Senator PO zkazany

We Wrocławiu w Sądzie Okręgowym zapadł wyrok względem byłego senatora Platformy Obywatelskiej – Józefa Piniora oraz także jego asystenta – Jarosława Wardęgi. Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście skazał mężczyzn w lutym 2020 roku za to, że przyjęli łapówki w kwocie co najmniej 40 tys. zł. Chodziło o załatwienie w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju oraz w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie korzystnego rozstrzygnięcia sprawy dolnośląskiego biznesmena Tomasza G. Kolejną korzyść majątkową mieli im wręczyć dwaj inni biznesmeni.

Polecamy również: Spora emerytura dla Zenka Martyniuka. Kwota robi wrażenie

Sąd podtrzymał wyrok pierwszej instancji. Obaj mężczyźni trafią do więzienia na 1.5 roku więzienia bez zawieszenia. Mają także pokryć koszty apelacji – odpowiednio 1,3 tys. zł i 900 zł. Wyrok w ich sprawie jest prawomocny.

Jesteśmy niewinni i jestem pewny, że tę niewinność udowodnię w europejskiej przestrzeni prawnej oraz przed Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu. Wykorzystamy oczywiście też te wszystkie możliwości, które zostają nam w Polscekomentował były senator.

To będzie dla mnie fascynujące doświadczenie jako prawnika, gdyż byłem w więzieniu w PRL. Z jakimś dużym zainteresowaniem sprawdzę w tej chwili standardy więzień w państwie PiS w stosunku do tych standardów, które powinny obowiązywać w polskim więziennictwie od strony praw człowieka.

Źródło: TVP

Polecamy także: 

Lempart domaga się także od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie także prawa zajmować się kwestią aborcji”