Obajtek pozwał „Wyborczą”. Sąd podjął pierwsze działania

Prezes PKN Orlen – Daniel Obajtek i „Gazeta Wyborcza” spotkają się w sądzie. Były samorządowiec postanowił podjąć się kroków prawnych w związku z niedawną publikacją „Wyborczej”. W tej sprawie sąd podjął już pierwsze działania, o których poinformował Daniel Obajtek w mediach społecznościowych.

Polecamy także: Jakimowicz odpowiada na atak Durczoka. Mocne słowa gwiazdy TVP

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał zabezpieczenie roszczenia Daniela Obajtka dotyczące tekstu „Gazety Wyborczej”. Mowa o artykule prasowym, w którym poruszono wątek sporej zniżki dla prezesa PKN Orlen od dewelopera na zakup mieszkania. – W sprawie, którą wytoczyłem GW, Sąd Okręgowy w Warszawie wydał zabezpieczenie. Sąd stwierdził, że „artykuł może zawierać nieprawdziwe informacje i bezpodstawne sugestie” naruszające moje dobra osobiste. Koniec kłamstw i pomówień! – napisał w mediach społecznościowych Daniel Obajtek.

Prezes PKN Orlen – Daniel Obajtek i „Gazeta Wyborcza” spotkają się w sądzie

Prezes PKN Orlen postanowił skierować sprawę na drogę sądową w związku z niedawną publikacją „GW”. W tej sprawie sąd podjął już pierwsze działanie w postaci zabezpieczenia. Przedmiotem sporu jest artykuł, który ukazał się na łamach Gazety Wyborczej. Poruszony w treści temat dotyczył ceny, za którą to Daniel Obajtek miał dokonać zakupu apartamentu w Warszawie. Obajtek miał za nieruchomość zapłacić 1.3 mln złotych, a więc 6,9 tys. zł za metr kwadratowy. Z kolei według „GW” według cennika dewelopera firmy „Profbud” koszt metra kwadratowego wynosił 12,5 tys.

Obajtek skierował do sądu wniosek o zabezpieczenie roszczenia dot. publikacji. W poniedziałek Sąd Okręgowy w Warszawie przychylił się do wniosku. Teraz w treści artykułu ma się pojawić następująca treść:

„Niniejszy artykuł może zawierać nieprawdziwe informacje i bezpodstawne sugestie mogące naruszać dobra osobiste Daniela Obajtka. Jest on przedmiotem sporu w postępowaniu o ochronę dóbr osobistych, które toczy się przed Sądem okręgowym w Warszawie i jest publikowane jako zabezpieczenie udzielone przez sąd na czas trwania procesu”.

„Udzielenie zabezpieczenia oznacza, że Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że Pan Daniel Obajtek już na początkowym etapie sprawy uprawdopodobnił, że doszło do naruszenia jego dóbr osobistych zarówno przez autorów tekstu, wydawcę jak i redaktora naczelnego Gazety Wyborczej” – ocenił w oświadczeniu pełnomocnik prezesa Orlenu mec. Marcin Zaborowski.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki