Mocne pożegnanie Bodnara przez posła PiS. Powiedział to wprost do RPO (wideo)

Adam Bodnar w piątek wystąpił w Sejmie. Rzecznik Praw Obywatelskich w trakcie swojej wypowiedzi podkreślił, że jest świadomy tego, że najprawdopodobniej jest to jego ostatnie przemówienie w Izbie Niższej polskiego parlamentu. Głos na temat Rzecznika Praw Obywatelskich zabierali również posłowie. Swoją negatywną opinię na temat Adama Bodnara w roli RPO wygłosił poseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości – Krzysztof Lipiec. Adam Bodnar w Sejmie odebrał również podziękowania od polityków opozycja, którzy wręczyli mu bukiet kwiatów.

Polecamy także: Zybertowicz bezpośrednio do Olejnik w TVN nt. UE. “Moja droga uczennico..” (wideo)

Adam Bodnar w w Sejmie

W piątek w Sejmie przemawiał Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. – Mam świadomość i przekonanie, że jest to moje ostatnie wystąpienie. Fakt opublikowania wyroku Trybunału Konstytucyjnego oznacza, że muszę się do niego dostosować. Wierzę, że do 15 lipca uda się wybrać nowego RPO, dlatego konsekwencje tego wyroku TK będą mniejsze niż zakładam – powiedział Adam Bodnar. Po wygłoszonej przemowie Rzecznik Praw Obywatelskich odebrał podziękowania ze strony polityków opozycji.

Wcześniej poseł Krzysztof Lipiec, przedstawiając stanowisko klubu PiS do informacji RPO zaznaczył, że najważniejszą informacją z wystąpienia RPO jest to, że jest to jego ostatnie wystąpienie przed izbą.

Chwała za to, bo rzeczywiście kadencja RPO skończyła się we wrześniu ubiegłego roku, co potwierdził Trybunał Konstytucyjny z wniosku klubu PiS. Nie ulega żadnej kwestii, że norma konstytucyjna nie może być podważana normą ustawową” – mówił Lipiec.

W trakcie przemówienia posła Prawa i Sprawiedliwości padły także poważne słowa pod adresem Adama Bodnara.

Nie jest to mój Rzecznik Praw Obywatelskich, albowiem moje prawa jako większości tego społeczeństwa nigdy przez Rzecznika Praw Obywatelskich nie były wykonywane. To chociażby naruszenie godności człowieka związanej z wolnością religijną. To tak nie może być, aby Rzecznik dawał pochwałe, dla tych, którzy uderzają w prawa i wolności innych obywateli, a tak to się dzieło i dzisiaj tez tego mieliśmy wyraźny wyraz. – mówił Krzysztof Lipiec.

Pełne wystąpienie posła:

Źródło: Gazeta Prawna, YouTube

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Kolejna żałoba w rodzinie Krawczyków. Miesiąc po śmierci piosenkarza

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli