Były prezydent Niemiec nie wytrzymał. „Trzeba było słuchać Polski”

Były prezydent Niemiec – Joachim Gauck postanowił przyznać Polsce rację w bardzo istotnej kwestii poruszanej wielokrotnie w ostatnich latach. Jego zdaniem niemieckie władze powinny słychać głosów płynących między innymi z Polski, które dotyczyły Rosji i jej prezydenta Władimira Putina.

Polecamy także: Znany dziennikarz TVP przegrał w sądzie z KOD. Wyrok nie jest prawomocny

Od końca lutego bieżącego roku na terytorium Ukrainy trwa wojna rozpoczęta przez Rosję. Dokładnie 24 lutego 2022 roku siły Federacji Rosyjskiej rozpoczęły konflikt, który trwa do dziś. W odpowiedzi na akt agresji ze strony Moskwy kraje zachodu postanowiły nałożyć na Rosję sankcje. Od niemal roku wojska ukraińskie stawiają silny opór względem ataków rosyjskich wojsk.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Po wybuchu konfliktu na terytorium Ukrainy pojawiło się wiele krytycznych komentarzy pod adresem Angeli Merkel i jej sposobu prowadzenia polityki z putinowską Rosją.

Polecamy także: Mazurek i Stanowski zakpili z Tuska w święta? Pokazali dla niego prezent (WIDEO)

Z kolei teraz media obiegły słowa byłego prezydenta Niemiec – Joachima Gaucka, który odniósł się do krytyki wymierzonej w kierunku byłej kanclerz Niemiec w kwestii jej polityki niemiecko-rosyjskiej.

Były prezydent Niemiec o polityce Merkel wobec Rosji

Joachim Gauck udzielił wywiadu dla Redaktionsnetzwerk Deutschland. Były prezydent Niemiec powiedział, że rozumie krytyczne słowa kierowane pod adresem Angeli Merkel w kwestii prowadzonej przez nią polityki z Rosją. Gauck przyznał również, że „sam też krytykuję część polityki wobec Rosji”.

POLECAMY TAKŻE: Sensacyjne informacje Niemców. Takich pieniędzy zrzekł się Lewandowski

Zdaniem niemieckiego polityka określanie po aneksji Krymu w 2014 roku gazociągu Nord Stream 2 „prywatnym biznesem” było „ryzykanctwem”. Gauck powiedział również, że „trzeba było słuchać głosów naszych wschodnich sąsiadów – Polaków i Bałtów oraz naszych atlantyckich przyjaciół” – powiedział były prezydent Niemiec.

Źródło: dw.com.pl

Foto: Wikimedia/CC 3.0/ Autor: Własenko

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski