Beata Szydło uderza wprost w Macrona. Mocne słowa na forum PE byłej premier (WIDEO)

Europoseł Beata Szydło w trakcie debaty w Parlamencie Europejskim wypowiedziała się na temat kosztów Europejskiego Zielonego Ładu. Była szefowa polskiego rządu w trakcie swojego wystąpienia w Strasburgu wspomniała także o słowach prezydenta Francji – Emmanuela Macrona, który mówił o gwarancjach bezpieczeństwa dla Rosji.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Koszty Europejskiego Zielonego Ładu, czyli koncepcji zakładającej osiągnięcie zerowego poziomu emisji gazów cieplarnianych do 2050 roku, to trudności przedsiębiorców i wysokie ceny energii – mówiła w Strasburgu w trakcie swojego wystąpienia europoseł Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło.

Dzisiaj można zastanowić się jakie są koszty tego Zielonego Ładu: narzekania przedsiębiorców, wysokie ceny energii, a my ciągle słyszymy o przyspieszaniu transformacji – powiedziała Beata Szydło. Była szefowa polskiego rządu powiedziała również, że czas, aby zacząć myśleć w sposób pragmatyczny, ponieważ na w Europie mamy do czynienia z kryzysem z powodu trwającej na terytorium Ukrainy wojny.

POLECAMY TAKŻE: Sensacyjne informacje Niemców. Takich pieniędzy zrzekł się Lewandowski

Tak, trzeba przeprowadzić transformację energetyczną, żeby nie popełniać takich błędów jak Komisja i Parlament przed laty. To właśnie trzy lata temu popieraliście państwo Nord Stream 2 i wspieraliście Rosję w dominacji na rynku paliw i energetyki Unii Europejskiej. Z tego trzeba wyciągnąć wnioski – ale należy to robić rozsądnie, z myślą przede wszystkim o Europejczykach – mówiła Beata Szydło.

Szydło o Macronie

Była szefowa polskiego rządu wspomniała także o wojnie na Ukrainie i słowach prezydenta Emmanuela Macrona.

POLECAMY TAKŻE: Trener Arabii Saudyjskiej to powiedział o Polsce. Padły wspomniałe słowa

Ja wiem, że są tacy politycy w Europie, którzy już zaczynają myśleć o innej rzeczywistości i jak chociażby prezydent Francji domagają się gwarancji dla Rosji. Warto by zapytać na Radzie Europejskiej, co pan prezydent Emmanuel Macron miał na myśli – mówiła. Beata Szydło mówiła również o tym, że obowiązkiem Unii Europejskiej jest pomoc dla Ukrainy.


Źródło: Twitter,  dziennik.pl

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski