Mocne słowa Obamy o Polsce. Morawiecki odpowiada

Barack Obama udzielił bardzo głośnego wywiadu dla stacji CNN. Były prezydent Stanów Zjednoczonych odniósł się w jego trakcie do kondycji demokracji na świecie. Wypowiadając się na ten temat Barack Obama poruszył w tym kontekście wątek Polski oraz również Węgier. Na jego słowa na temat Polski odpowiedział szef polskiego rządu – Mateusz Morawiecki.
Obama wypowiedział się również na temat stanu demokracji w Stanach Zjednoczonych. Zgodził się w trakcie wywiadu z prowadzącym Andersonem Cooperem, że „demokracja nie zawsze ginie w puczu, ale też przy urnie wyborczej”.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Barack Obama udzielił bardzo głośnego wywiadu dla stacji CNN

Były prezydent Stanów Zjednoczonych – Barack Obama udzielił bardzo głośnego wywiadu dla stacji telewizyjnej CNN. W jej trakcie polityk wypowiedział się między innymi na temat stanu demokracji w Polsce oraz, także na Węgrzech. Były prezydent ocenił również stan demokracji w Stanach Zjednoczonych.
Mimo wszystko w Polsce największym echem odbiły się jego słowa na temat Polski i Węgier. Na ich temat wypowiedział się szef polskiego rządu – Mateusz Morawiecki. Premier w tej sytuacji powiedział, że najlepszym rozwiązaniem byłoby zaproszenie Baracka Obama do Polski.

Polecamy również: Awantura w Sejmie po słowach Glińskiego. “Może Pan stąd wyjść” (wideo)

O wypowiedź Baracka Obamy zapytany został na konferencji prasowej w Turku szef polskiego rządu, Mateusz Morawiecki.
Myślę, że najlepiej by było zaprosić pana byłego prezydenta Baracka Obamę do Polski, co niniejszym czynię: serdecznie zapraszam. Kiedy przyjechał do Polski parę lat temu inny były prezydent z Partii Demokratycznej Bill Clinton to rozpływał się i brakowało mu słów, pochwał dla Polski pod wieloma względamioświadczył Morawiecki.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Wystarczy tutaj przyjechać, a nie czytać jakieś opracowania, które myślę, że zafałszowują zdecydowanie obraz Polskidodał premier.

Myślę, że to i wiele innych obszarów były pan prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama dostrzeże, gdyby przyjechał tutaj do nas i z bliska popatrzył, jak Polska się dzisiaj pięknie rozwija. A nie stało się to przypadkiem, nie stało się to przypadkiem za rządów PiS – dodał Morawiecki.

Źródło: Interia

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Onet nagłośnił majątek Beaty Szydło. Była premier odpowiada