Zaskakujące słowa Von der Leyen do premier Włoch. Wielu może być zdziwionych

Ursula von der Leyen za pośrednictwem swojego konta na Twitterze postanowiła się zwrócić do nowej szefowej rządu Włoch – Giorgi Meloni.

Chodzi o nominowanie liderki partii „Bracia Włosi” na urząd premiera. Wcześniej wiele kontrowersji wywołały słowa szefowej Komisji Europejskiej, które padły niedługo przed wyborami parlamentarnymi we Włoszech.

POLECAMY TAKŻE: Bąkiewicz bezlitosny dla Trzaskowskiego. To mu powiedział po wyroku Sądu Najwyższego (WIDEO)

Giorgia Meloni została nominowana na stanowisko szefowej rządu Włoch. Liderka formacji „Bracia Włosi” jest na tym stanowisku pierwszą kobietą w dotychczasowej historii Włoch.

Doszło do tego w wyniku zwycięstwa bloku centroprawicowego, na którego czele stoi Meloni. Jednak przed wyborami we Włoszech wiele kontrowersji wywołały słowa, które wypowiedziała Ursula von der Leyen – szefowa Komisji Europejskiej.

Polecamy również: „Będziemy występować o zarząd komisaryczny”. Czarnek prosto z mostu odpowiada Trzaskowskiemu

Moje podejście jest takie, że niezależnie od tego, jaki demokratyczny rząd chce z nami współpracować, pracujemy razem – powiedziała Ursula von der Leyen cytowana przez portal rp.pl.

Jeśli sprawy pójdą w trudnym kierunku – mówiłam już o Węgrzech i o Polsce – mamy narzędzia – oświadczyła przewodnicząca Komisji Europejskiej.

POLECAMY RÓWNIEŻ: „Obiecywał Pan”. Trudne pytanie do Tuska w Radomiu. Zaskakująca odpowiedź (WIDEO)

Słowa niemieckiej polityk zostały negatywnie odebrane przez między innymi polskich i włoskich polityków. Jeden z komentarzy na ten temat wyraził Matteo Salvini za pośrednictwem mediów społecznościowych, który pytał, czy słowa Von der Leyen to groźba.

Von der Leyen do Meloni

Ursula von der Leyen zwróciła się za pośrednictwem swojego konta na Twitterze do Giorgi Meloni, która od 22 października jest premierem Włoch.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Te słowa przed śmiercią powiedział Franciszek Pieczka. Są bardzo wymowne

Szefowa Komisji Europejskiej postanowiła pogratulować włoskiej polityk i podkreśliła przy tym, że Meloni jest pierwszą kobietą na tym stanowisku w historii Włoch.

Gratulacje dla @GiorgiaMeloni z okazji jej nominacji na premiera Włoch, pierwszej kobiety na tym stanowisku – napisała na Twitterze szefowa Komisji Europejskiej.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Kontrowersyjne słowa Ochojskiej o Andrzeju Dudzie. Marek Jakubiak nie wytrzymał (WIDEO)

Von der Leyen napisała także, że liczy na konstruktywną współpracę z nowym włoskim rządem.

Liczę na konstruktywną współpracę z nowym rządem w zakresie wyzwań, przed którymi wspólnie stoimy – dodała w swoim poście unijna polityk.

 

Źródło: Twitter

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski