Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znana polska aktorka

Nie żyje Anna Lutosławska-Jaworska – aktorka wystąpiła w takich dobrze znanych serialach Telewizji Polskiej jak między „Ojciec Mateusz”, „Barwy Szczęścia” i także popularne „Na dobre i na złe”.

Polecamy także: Znany dziennikarz TVP przegrał w sądzie z KOD. Wyrok nie jest prawomocny

Prócz produkcji TVP widzowie mogą kojarzyć Annę Lutosławską-Jaworską również z serialu „Lekarze”, gdzie wcieliła się w postać Nataszy – matki Elżbiety (Danuta Stenka). Aktorka pojawiła się również w serialu „Pierwsza Miłość”. Aktorka jest także znana z ról teatralnych.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Smutną wiadomość na temat śmierci Anny Lutosławskiej-Jaworskiej zamieściła za pośrednictwem swojego konta w mediach społecznościowych Krystyna Kurczab Redlich, która była bliską przyjaciółką zmarłej aktorki.

Dzisiaj zmarła wielka aktorka nie tylko scen krakowskich ANNA LUTOSŁAWSKA. W dopiero co wydanej przez Austerię książce zwana „Współczesną Modrzejewską”.  Skończyła 94 lata, więc oczywiste, że młodzi Jej nie kojarzą – napisała dziennikarka.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

A mnie szczególnie smutno, bo ta najbliższa kuzynka mojego męża (jej panieńskie nazwisko Redlich) była mi bliską przyjaciółką. Powtarzała wielokrotnie: ależ miałam szczęśliwe życie…. Cóż, memento mori w praktyce – napisała na swoim koncie na Facebooku Krystyna Kurczab Redlich.

Nie żyje Anna Lutosławska-Jaworska

Na temat śmierci wpis zamieściła także Anna Wszelaczyńska z Krakowskiego Klubu Soroptimist International, z którym związana była zmarła aktorka.

Z ogromnym żalem dowiedziałyśmy się o śmierci Krakowianki Roku 2013 Anny Lutosławskiej – Jaworskiej. Pierwszy Krakowski Klub Soroptimist International przyznał Jej ten tytuł za: wspaniałe i niezapomniane kreacje aktorskie, wieloletnią działalność charytatywną, za życie z pasją i otwarte serce – czytamy.

POLECAMY TAKŻE: Sensacyjne informacje Niemców. Takich pieniędzy zrzekł się Lewandowski

Ta wspaniała osoba była aktorką, reżyserką, scenarzystką, pedagogiem w PWST i Wyższej Szkole Filozoficzno – Pedagogicznej IGNATIANUM,  pisarką, malarką i fotografką. Na deskach teatralnych Krakowa, Wrocławia i Teatru TV stworzyła ponad sto doskonałych kreacji, wystąpiła w kilkunastu filmach i serialach telewizyjnych.
Nas zachwyciła Jej aktywna postawa życiowa, działalność społeczna i charytatywna. Przez prawie 40 lat pomagała dzieciom niewidomym i słabowidzącym ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego przy ul. Tynieckiej w Krakowie oraz Domu dla Niewidomych im. Elżbiety Czackiej w Niepołomicach – napisała Anna Wszelaczyńska.

Źródło: Plejada.pl

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski