Bardzo przykra wiadomość. Nie żyje legendarny polski prezenter i dziennikarz

Nie żyje Marek Gaszyński – znany polski prezenter muzyczny i również dziennikarz. Gaszyński był autorem ponad 150 piosenek, wśród których można wymienić między innymi „Sen o Warszawie”.

POLECAMY TAKŻE: Piękny gest TVP dla Emiliana Kamińskiego. Widzowie mogli się tego nie spodziewać

Smutną wiadomość o śmierci Gaszyńskiego przekazała jego żona – Anna Gaszyńska.

W połowie grudnia poprzedniego roku na temat Marka Gaszyńskiego informował portal legia.net. Z jego informacji wynikało, że dziennikarz w ciężkim stanie stracił do szpitala. Marek Gaszyński przez wiele lat był związany z Polskim Radiem, któremu poświęcił całe swoje życie zawodowe.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie Sylwestra TVP byli w szoku. Nagle pojawił się Wojciech Szczęsny i się zaczęło (WIDEO)

Mimo troskliwej opieki zmarł dzisiaj w szpitalu o godz. 4.30 Marek Gaszyński. Przegrał walkę z chorobą. Kochał muzykę, kochał życie i towarzystwo przyjaciół. Zmarł wspaniały człowiek, mąż, ojciec i dziadek. Całe swoje życie zawodowe poświęcił Polskiemu Radiu – napisała żona zmarłego dziennikarza, Anna Gaszyńska.

Nie żyje Marek Gaszyński

Smutną wiadomość na temat śmierci Marka Gaszyńskiego za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał także profil Polakie Radio 24.

Z radiem związany był od lat 50. Najpierw z Rozgłośnią Harcerską, później z Polskim Radiem – czytamy na Facebooku.

POLECAMY TAKŻE: Fatalne wieści o Lewandowskim. Nie wygląda to dobrze

Marek Gaszyński miał również powiązania z legendarnymi polskimi piosenkarzami i zespołami muzycznymi. W tym gronie można wymienić między innymi Czesława Niemena i zespół Czerwone Gitary, dla których pisał teksty piosenek. Gaszyński był także twórcą słów popularnej piosenki „Sen o Warszawie”.

Pisał teksty dla Czerwonych Gitar i Czesława Niemena. Znał historię rock’n’rolla i 13-zgłoskowcem napisał utwór poetycki „Pan Tadeusz jazz, czyli krajobraz po bitwie”. Łatwość rymowania, lekkość pisania i ogromna wiedza. To on napisał słowa do piosenki „Sen o Warszawie”.

Źródło: Polsat News, Facebook

Foto: Pixabay.com

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski