Tomasz Lis krytycznie o Hołowni. Opozycja ma wewnętrzny problem

Tomasz Lis od dawna aktywnie stara się komentować bieżące wydarzenia w krajowej polityce. Dziennikarz ostatnio odniósł się do tego, co aktualnie dzieje się w szeregach Koalicji Obywatelskiej oraz opozycji.  Partia ma spore problemy. Według części mediów może zostać częściowo wchłonięta przez nowy byt polityczny w Polsce. Mowa tu o Polsce 2050 Szymona Hołowni. Były dziennikarz TVN stara się od ponad roku zbudować własne struktury. Pierwszym krokiem był start w ostatnich wyborach prezydenckich. Teraz Hołownia zdecydowanie stawia na budowę własnych struktur.

Tomasz Lis o opozycji

Można powiedzieć, że dziś zarówno rząd jak i również opozycja mają swoje własne wewnętrzne problemy. Zjednoczona Prawica wzmaga się z kłopotami Porozumienia Jarosława Gowina. Z kolei Koalicja Obywatelska oraz także Lewica muszą bronić się przed podgryzaniem ze strony Polski 2050 Szymona Hołowni. Były showman TVN stanowi zagrożenie dla KO i Lewicy co z resztą pokazał kolejny raz wczoraj, kiedy to odejście do jego struktur ogłosiła Paulina Hennig-Gloska. Taki stan rzeczy nie spodobał się Tomaszowi Lisowi. Dziennikarz dał do zrozumienia, że w taki sposób pokonać PiS się nie da.

Tomasz Lis do wczorajszych wydarzeń odniósł się na Twitterze. Według redaktora naczelnego Newsweek Polska nie da się w taki sposób osłabić PiS.

Polskę można uratować osłabiając PiS i walcząc z PiS, a nie podgryzając partnerów z Lewicy czy KOnapisał na Twitterze Tomasz Lis.

Dziennikarz dodał, że taka strategia nie jest dobra.

Wyłuskiwanie posłów sąsiadom z tej samej ulicy to jedynie pomysł na generowanie złej krwi i nowego konfliktu. Żadnego problemu to nie rozwiązuje, tworzy wyłącznie nowepisał Lis.

Hennig-Gloska u Hołowni

 Paulina Hennig-Gloska przyznała, że Szymon Hołownia przekonał ją przede wszystkim swoją autentycznością.

 Przez ostatnie tygodnie miałam okazję poznać bliżej Szymona i jego ruch. Uwierzyłam w niego, bo jest autentyczny i ma marzenia o lepszej Polsce, takie, jakie miałam wchodząc do polityki w 2015 roku. Wierzę, że przewróci scenę polityczną i jest szansą na przerwanie rządów złej władzy. Dlatego chcę go wesprzeć na tak wczesnym etapie. Dziś twardo stoję na nogach i wiem co robięnapisała poseł.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Ziemkiewicz również krytycznie o Kaczyńskim. Poszło o przedsiębiorców

Adam “Nergal” Darski ma problemy. Wkrótce stanie przed sądem za swój czyn

Beata Mazurek także napisała bolesne słowa o rządach Donalda Tusk