Sikorski uderza w rząd PiS. Mocne słowa europosła KO

Radosław Sikorski ponownie uderzył słownie w rząd PiS. Tym razem były minister i marszałek Sejmu odniósł się w TOK FM do wydarzeń mających miejsce w rządzie. W dodatku w mało pochlebny sposób postanowił podsumować dzisiejszą władze.

Sikorski wypowiadał się przede wszystkim na temat ostatnich wydarzeń w szeregach Zjednoczonej Prawicy.  Od niemal miesiąca trwa spór w partii Jarosława Gowina. Najpierw stwierdzono, że prezesura Gowina dawno już wygasła. Następnie z ugrupowania wyrzucono ośmiu członków. Według Sikorskiego Gowin może podzielić los Andrzeja Leppera z 2007 roku.

Radosław Sikorski uderza w rząd PiS

Zjednoczona Prawica przeżywa poważne problemy wewnętrzne. Ugrupowanie Jarosława Gowina jest podzielone, co przełożyło się na aktualne nastroje w rządzie. W tej sytuacji powstało już wiele hipotez na temat tego, co może się w najbliższym czasie wydarzyć w szeregach Zjednoczonej Prawicy. Do tego wątku w TOK FM odniósł się w poniedziałek aktualny europoseł Koalicji Obywatelskiej – Radosław Sikorski.  Zdaniem byłego ministra i marszałka Sejmu Jarosław Gowin może podzielić los Andrzeja Leppera z 2007 roku.

Lepper miał możliwość zawiązania koalicji z Romanem Giertychem i wtedy by ocalał politycznie. Gowin ma szczęście, bo Leppera wykończono prowokacją, w której był niewinny, a i tak dostał rykoszetem, co doprowadziło do jego samobójstwa. A Gowinowi tylko partię próbują odebraćstwierdził Sikorski w TOK FM.

Były minister w trakcie rozmowy wypowiedział się również w bardzo niepochlebny sposób na temat rządów Prawa i Sprawiedliwości. Następnie po zakończonej rozmowie zamieścił kontrowersyjnego tweeta. Polityk dodał w nim kilka obelg pod adresem rządu Zjednoczonej Prawicy.

Pragnę przeprosić tych, których oburzyło moje stwierdzenie dziś rano w
@Radio_TOK_FM
, że rząd *** to władza kanalii, półgłówków i oportunistów.  Zapomniałem o fundamentalistach.  Obiecuję poprawę. – napisał Radosław Sikorski na Twitterze.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Ziemkiewicz również krytycznie o Kaczyńskim. Poszło o przedsiębiorców

Adam “Nergal” Darski ma problemy. Wkrótce stanie przed sądem za swój czyn

Beata Mazurek także napisała bolesne słowa o rządach Donalda Tusk