Gryglas uderza w Gowina. Straci stanowisko?

Zbigniew Gryglas został wyrzucony pod koniec ubiegłego tygodnia z Porozumienia. Aktualny wiceminister aktywów państwowych nie krył swojego zaskoczenia z powodu decyzji jaka zapadła w jego sprawie. Teraz jego była partia domaga się tego, aby premier wycofał udzieloną Gryglasowi rekomendację na stanowisko wiceministra aktywów państwowych. Decyzja w tej sprawie zapadnie z pewnością w niedługim czasie. W międzyczasie Gryglas zdecydował się powiedzieć kilka słów na temat Gowina.

Zbigniew Gryglas uderza w Gowina

Partia Jarosława Gowina przeżywa poważny kryzys. Pod koniec zeszłego tygodnia media informowały o wyrzuceniu z ugrupowania ośmiu jego członków. Natomiast wcześniej wybuchł spór o to, kto może pełnoprawnie rządzić w Porozumieniu. Z kolei pod koniec zeszłego tygodnia partia zasygnalizowała wycofanie swojej rekomendacji dla trzech swoich byłych polityków. W tym gronie znalazł się między innymi Zbigniew Gryglas, który pełni obowiązki wiceministra aktywów państwowych. Czy były poseł Nowoczesnej straci swoją funkcję po interwencji swojej byłej partii?

Gryglas w jednym z ostatnich wywiadów nie krył rozgoryczenia względem Jarosława Gowina. Polityk przyznał, że wielu ostatnich decyzji Gowina po prostu nie rozumie. Chodzi tu o między innymi stanowisko wicepremiera na temat konstytucyjnego terminu wyborów prezydenckich w ubiegłym roku. Gryglas dodał także, że ostatnie słowa Gowina na temat aborcji i podatku medialnego są zbliżone do słów opozycji.

Ja nie rozumiałem postawy pana premiera Jarosława Gowina, gdy wiosną kwestionował przeprowadzenie wyborów prezydenckich w konstytucyjnym terminie i nie rozumiem jego zachowania także dzisiaj, gdy prezentuje stanowisko zbliżone do opozycji w zakresie aborcji czy podatku medialnego. – mówił Zbigniew Gryglas.

W swojej sprawie polityk także przyznał, że decyzja partii nie jest dla niego zrozumiała.

Nie rozumiem decyzji premiera Jarosława Gowina. Zarzucono mi naruszenie statutu partii, tymczasem ja statutu w żaden sposób nie naruszyłem. W sprawie rozszerzenia składu prezydium i trybu głosowania zgłaszałem postulat reasumpcji, by w ten sposób wyjaśnić i uspokoić sytuację w partii. Ta propozycja nie została przyjęta. Zamiast tego zdecydowano się na konfrontację.

Źródło: TVP

Polecamy także: 

Ziemkiewicz również krytycznie o Kaczyńskim. Poszło o przedsiębiorców

Adam “Nergal” Darski ma problemy. Wkrótce stanie przed sądem za swój czyn

Beata Mazurek także napisała bolesne słowa o rządach Donalda Tusk