Tomasz Lis stanął w obronie katolików: „od rana szyderstwa i kpiny”

Tomasz Lis stanął w obronie katolików na Twitterze. Znany dziennikarz zaskoczył wiele osób za sprawą swojego wpisu. Co takiego napisał dokładnie redaktor naczelny Newsweek Polska na swoim Twitterze i czemu tym zaskoczył wiele osób?

Tomasz Lis nie od dziś słynie z tego, że raczej krytyczne podchodzi do prawej strony sceny politycznej w naszym kraju. Dziennikarz niejednokrotnie odnosił się bardzo krytycznie na temat rządów Zjednoczonej Prawicy. Bywało też tak, że środowisko prawicowe słyszało z jego strony bardzo gorzkie słowa. Mimo wszystko w ostatnim czasie wiele rzeczy uległo zmianie.

Tomasz Lis stanął w obronie katolików?

Redaktor naczelny Newsweek Polska – Tomasz Lis w ostatnim czasie często potrafi zaskoczyć wpisami na swoim Twitterze. Niedawno były dziennikarz TVP wprost wypowiedział się w negatywnych słowach na temat Lewicy. Dziennikarz w jednym z wpisów stwierdził bowiem, że „dopada nas terror politycznej poprawności i fanatyczne lewactwo”. Mimo wszystko należy dodać, że nie był to pierwszy tego typu wpis Tomasza Lisa. Dziś publicysta odniósł się do wyjątkowego dnia dla milionów katolików. Mianowicie chodzi o Środę Popielcową, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu.

Zaskakująca obrona

Tomasz Lis przyzwyczaił opinie publiczną raczej do negatywnych słów wymierzonych w katolików. Mimo wszystko jak to już pisaliśmy  – coraz częściej ta tendencja ulega zmianie. Świadczy o tym choćby najnowszy wpis Tomasza Lisa na Twitterze. Naczelny Newsweek Polska wspomniał, że dziś ma miejsce ważny dzień dla katolików. Mowa tu oczywiście o Środzie Popielcowowej. Dziennikarz dodał przy tej okazji, że od rana z tego powodu napotkał na szyderstwa względem katolików. Taki stan rzeczy zdecydowanie mu się nie spodobał.

Dziś ważny dla katolików dzień, a tu od rana szyderstwa i kpiny autorstwa tych,którzy są za absolutną tolerancjądla wszystkich,ale wszystkich, którzy myślą i czują jak oni sami. Nikt nikomu nie karze wierzyć, ale odrobina szacunku „ dla tych strasznych katolików” nie zaszkodzi.napisał na Twitterze Tomasz Lis. (Pisownia oryginalna).

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Ziemkiewicz również krytycznie o Kaczyńskim. Poszło o przedsiębiorców

Adam “Nergal” Darski ma problemy. Wkrótce stanie przed sądem za swój czyn

Beata Mazurek także napisała bolesne słowa o rządach Donalda Tusk