To koniec Gowina? Kaczyński dał mu zdecydowaną odpowiedź

Jarosław Gowin domagał się wraz ze swoją partią, aby swoje stanowiska w rządzie straciło trzech byłych polityków tejże partii. Mowa tu o Michale Cieślaku, Zbigniewie Gryglasie oraz Jacku Żelku. Trzej politycy w ubiegłym tygodniu pożegnali się z ugrupowaniem Gowina. W tej sytuacji zażądano cofnięcia przyznanej im rekomendacji na stanowiska w rządzie Zjednoczonej Prawicy. Porozumienie nie kryło, że od tej decyzji zależy zachowanie spójności w całej koalicji rządzącej. Dziś już wiadomo, jaka została udzielona odpowiedź na żądanie Jarosława Gowina i jego partii.

Jarosław Gowin usłyszał odpowiedź na wysunięte żądanie

Porozumienie od prawie miesiąca wzmaga się z poważnymi problemami wewnętrznymi. Ugrupowanie Jarosława Gowina już niecałe trzy lata temu powinno wybrać swoje władze. Do tego jednak nie doszło. Prawa do ugrupowania w tej sytuacji przypisuje sobie Adam Bielan. Europoseł wystąpił także z żądaniem o przekazanie siedziby oraz kont bankowych partii. Spór doprowadził do pierwszych usunięć części polityków ugrupowania. Do tego grona należą między innymi Michał Cieślak, Zbigniew Gryglas oraz także Jacek Żelek, którzy zajmują stanowiska w rządzie.

W tej sytuacji Porozumienie domagało się usunięcia Gryglasa, Żelka i Cieślaka z rządu. Z relacji portalu Onet wynika, że Gowin z takim żądaniem udał się bezpośrednio do wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. W dalszej części dowiadujemy się, że ostatecznie Jarosław Kaczyński odmówił Gowinowi.

Do sprawy odniósł się także wiceprzewodniczący Porozumienia, Marcin Ociepa na antenie Polsat News.

To zależy. Na pewno stracili rekomendację partii. Nie byliby w rządzie, gdyby nie Jarosław Gowin i jego wsparcie. Nadużyli zaufania i dzisiaj nie mają już tego poparcia, chyba, że będą mieli poparcie innej partii koalicyjnejprzekonywał Ociepa.

Temat dymisji poruszono także w artykule Onetu:

W momencie, w którym oni wytoczyli nam wojnę, my teraz nie mamy innego wyboru jak także wytaczać wszystkie kłopotliwie dla PiS sprawytwierdzą działacze Porozumienia.

Z kolei wp.pl pytało jednego z działaczy PiS, co w takim razie dalej z trzema potykami?

Będą reprezentować w rządzie klub PiS. Nie przewidujemy teraz żadnej rekonstrukcji. Dymisji nie będzie. Czekamy, aż sprawę w Porozumieniu rozstrzygnie niezależny sąddopowiada rozmówca.

Czy odmowa Jarosława Kaczyńskiego na żądanie Jarosława Gowina oznacza początek jego końca w Zjednoczonej Prawicy? Z pewnością wicepremier przez ostatni rok stracił sporo zaufania u prezesa PiS. Mimo wszystko Porozumienie narazie wstrzymuje się od podejmowania radykalnych kroków.

Źródło: Onet

Polecamy także: 

Ziemkiewicz również krytycznie o Kaczyńskim. Poszło o przedsiębiorców

Adam “Nergal” Darski ma problemy. Wkrótce stanie przed sądem za swój czyn

Beata Mazurek także napisała bolesne słowa o rządach Donalda Tusk