Oskarżył Tomasza Komendę o zabójstwo. Prokurator trafił do więzienia

Tomasz Komenda został zatrzymany w 2000 roku przez funkcjonariuszy policji. Powodem zatrzymania mężczyzny miało być rzucone na niego podejrzenie przez sąsiadkę jego babci w związku z morderstwem Małgorzaty Kwiatkowskiej w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia. Komenda podczas przesłuchania raz przyznał się do zarzucanego mu czynu. Tłumaczył to tym, że zeznanie o takiej treści zostało na nim wymuszone przez śledczych przy pomocy siły. W sprawie od początku pojawiało się wiele niejasności. Teraz media obiegła informacja o skazaniu prokuratora, który oskarżył Tomasza Komendę.

Tomasz Komenda i oskarżający go Prokurator

Sprawa Tomasza Komendy to jedna z najgłośniejszych, jeżeli nie najgłośniejsza sprawa III RP, w której skazany na 25 lat więzienia został niewinny człowiek. Komenda został oskarżony oraz skazany za zabójstwo Małgorzaty Kwiatkowskiej. Do zbrodni miało dojść z 31 grudnia na 1 stycznia. Według śledczych kobieta zmarła z wykrawania oraz wyziębienia. Sprawca rozebrał ją do naga, a następnie zgwałcił. W sprawie od samego początku pojawiało się wiele niejasności.

W 2003 roku Sąd Okręgowy we Wrocławiu skazał go na 15 lat więzienia. Następnie w 2004 roku Sąd Apelacyjny we Wrocławiu podwyższył wymiar kary do 25 lat. W 2018 roku Sąd Najwyższy uniewinnił Komendę. Niedawno media obiegła informacja o skazaniu prokuratora, który skazał niewinnego Tomasza Komendę.

Stanisław O., były prokurator  ponad 20 lat temu stawiał zarzuty Tomaszowi Komendzie. Mężczyzna spędzi 5 lat w więzieniu. Mimo wszystko akt oskarżenia nie dotyczył  Komendy, a przyjmowania łapówek. Były prokurator przyjmował je w zamian za wypuszczanie podejrzanych z aresztu. Łącznie mężczyzna usłyszał 13 zarzutów. Sąd Okręgowy we Wrocławiu skazał go za 8, a od 5 uniewinnił. Stanisław O. ma także zapłacić 30 tysięcy złotych grzywny. Dodatkowo przez 7 lat nie może wykonywać zawodu prokuratora. Wyrok jest prawomocny.

Źródło: Onet

Polecamy także: 

Ziemkiewicz również krytycznie o Kaczyńskim. Poszło o przedsiębiorców

Adam “Nergal” Darski ma także problemy. Wkrótce stanie przed sądem za swój czyn

Sensacyjny wyrok sądu. Trzaskowski i warszawski ratusz mają poważny problem

Mazurek wypunktował Siemoniaka ws. aborcji. Przypomniał mu jego słowa