Solidarna Polska przeciw PiS. Zdecydowane stanowisko SP

Solidarna Polska przeciw PiS ws. Funduszu Odbudowy? Takie stanowisko w rozmowie z mediami przedstawił Janusz Kowalski z Solidarnej Polski. Ugrupowanie Zbigniewa Ziobry od początku wykazywało swój sprzeciw względem porozumienia zawartego 10 grudnia ubiegłego roku w Brukseli przez premiera Mateusza Morawieckiego. Dziś przedstawiciele Solidarnej Polski potwierdzają swoje dotychczasowe stanowisko w tej sprawie. – Nie zagłosujemy za tym funduszem z dwóch powodów – mówił Janusz Kowalski.

Polecamy również: Daniel Obajtek odpowiada na atak Tuska. Dane są przytłaczające

Solidarna Polska przeciw PiS ws. Funduszu Odbudowy?

Na temat Funduszu Odbudowy było bardzo głośno pod koniec ubiegłego roku. Jego ustalenia miały być uzależnione od wielu czynników, które stronie polskiej nie odpowiadały. Często przy tej okazji pojawiał się również wątek praworządności i uzależnienia od tego czynnika wypłaty środków dla krajów członkowskich Unii Europejskiej. Dziś Solidarna Polska zwraca uwagę, że fundusz to wstęp do federacyjnej Europy oraz wstęp do ingerencji w tzw. suwerenność gospodarczą i politykę fiskalną. Stanowisko partii SP na temat przyjęcia Funduszu Odbudowy wyraził Janusz Kowalski w „Onet Opinie”.

Polecamy również: Spora emerytura dla Zenka Martyniuka. Kwota robi wrażenie

Nie zagłosujemy za tym funduszem z dwóch powodów. Po pierwsze, ponieważ jest to uwspólnotowienie długu i wstęp do federacyjnej Europy oraz wstęp do ingerencji w tzw. suwerenność gospodarczą i politykę fiskalną. Nie ma ani jednej analizy kosztów tego długuwytłumaczył minister Janusz Kowalski.

Jestem przekonany, że zapłacimy za ten fundusz więcej, niż dostaniemypodsumował Kowalski.

10 grudnia doszło do porozumienia na szczycie UE ws. budżetu UE oraz także funduszu odbudowy.  „Porozumienie, które wynegocjowaliśmy, to podwójne zwycięstwo” – ogłosił wówczas Mateusz Morawiecki. Teraz fundusz musi być przyjęty w życie przez polski rząd, aby móc z niego korzystać.

Źródło: Onet

Polecamy także: 

Lempart domaga się także od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie także prawa zajmować się kwestią aborcji”