Spory sukces rządu. Jesteśmy liderami w UE: „Właśnie ich przegoniliśmy”

Mateusz Morawiecki ogłosił sukces polskiego rządu. Polska stała się liderem pod względem najniższego poziomu bezrobocia w UE.

Z danych Eurostatu wynika, że w Polsce spośród wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej jest aktualnie najmniejszy poziom bezrobocia. Tym samym Polska przegoniła Czechy, które do tej pory mogły się cieszyć najmniejszą wartością procentową osób bezrobotnych w kraju. Bez wątpienia dane napawają optymizmem. Aktualnie Polska gospodarka dobrze znosi skutki kryzysu wywołanego przez pandemię koronawirusa. Między innymi na ten aspekt swoją uwagę zwróciły niedawno media z Niemiec.

Mateusz Morawiecki ogłosił sukces polskiego rządu

Mateusz Morawiecki ogłosił spory sukces polskiego rządu. Z danych Eurostatu wynika, że aktualnie w Polsce jest najniższe bezrobocie w ujęciu procentowym w całej Unii Europejskiej . Tym samym Polska stała się liderem pod względem najniższego poziomu bezrobocia w UE. W tym zestawieniu nasz kraj przeskoczył dotychczasowych liderów – Czechów. Przytoczone dane pochodzą ze stycznia z roku bieżącego. Bezrobocie w Polsce ma wynosić tylko 3.1 proc. Z kolei w grudniu 2020 roku – stopa bezrobocia wynosiła w naszym kraju 3.2 proc.

Z Eurostatu płyną do nas najświeższe, jeszcze nieobrobione graficznie, dane za styczeń 2021, którymi chciałbym się z Państwem podzielić jako pierwszy”napisał na Twitterze szef rządu.

Kilka miesięcy temu, gdy znajdowaliśmy się na drugiej/trzeciej pozycji mówiłem, że chcemy ścigać liderów – Czechów. I właśnie ich przegoniliśmy” – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.

z lidera negatywnych wskaźników do prymusa słupków”. „Polska ma aktualnie NAJNIŻSZE bezrobocie w całej UE – wynosi ono 3,1 proc.!” – podkreślił.

Ciągle wypracowujemy nowe rozwiązania, i za chwilę startują nasze programy – Krajowego Planu Odbudowy oraz Nowego Ładu! Wspólnie walczymy z całych sił z kryzysem!” – zaznaczył.

Liczba bezrobotnych w Polsce w pierwszym miesiącu 2021 r. wyniosła 531 tys. wobec 542 tys. w grudniu.

Stopa bezrobocia w strefie euro w styczniu 2021 r., po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 8,1 proc., wobec 8,1 proc. w poprzednim miesiącu, po korekcie z 8,3 proc. – podał Eurostat.

Źródło: Money

Polecamy także: 

Lempart domaga się także od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie także prawa zajmować się kwestią aborcji”