„Skończył jako pionek”. Morawiecki odpowiada na kontrowersyjny wpis Sikorskiego

Mateusz Morawiecki za pośrednictwem swojego konta na Twitterze postanowił odnieść się do niedawnego wpisu opublikowanego przez Radosława Sikorskiego, w którym to europoseł związany z Platformą Obywatelską napisał „Thank you, USA”, co spotkało się z negatywnym odbiorem.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Te słowa przed śmiercią powiedział Franciszek Pieczka. Są bardzo wymowne

W tym tygodniu jednym z głównych tematów omawianych w mediach było uszkodzenie gazociągu Nord Stream. Internet obiegły także zdjęcia, które przedstawiały wzburzoną za sprawą wycieku gazu z Nord Stream powierzchnię Morza Bałtyckiego.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Szokujące słowa Von der Leyen nt. Włoch, Węgier i Polski. Stanowcza reakcja Szydło (WIDEO)

Jedno z tych zdjęć za pośrednictwem swojego konta na Twitterze postanowił zamieścić europoseł z ramienia Platformy Obywatelskiej — Radosław Sikorski.

Publikacja byłego szefa polskiej dyplomacji wywołała wiele negatywnych opinii na ten temat. Ostatecznie Sikorski swój wpis postanowił usunąć. Niestety publikacja nabrała bardzo szybko wydźwięku.

POLECAMY RÓWNIEŻ: „Obiecywał Pan”. Trudne pytanie do Tuska w Radomiu. Zaskakująca odpowiedź (WIDEO)

Na dodatek w trakcie sesji Rady Bezpieczeństwa ONZ przedstawiciel Rosji Wasilij Nebenzia postanowił pokazać wydrukowany screen tweeta polskiego europosła. Zdjęcie i komentarz w związku z tym postanowił opublikować szef rządu Mateusz Morawiecki na swoim koncie na Twitterze.

Mateusz Morawiecki o publikacji Sikorskiego

Radosław Sikorski myślał o sobie, że jest mistrzem dyplomacji. A skończył jako pionek w grze putinowskiej propagandy. Oto cała prawda o kierownictwie PO – napisał za pośrednictwem swojego konta na Twitterze szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Kontrowersyjne słowa Ochojskiej o Andrzeju Dudzie. Marek Jakubiak nie wytrzymał (WIDEO)

Do wpisu Radosława Sikorskiego odniósł się także dziennikarz i publicysta – Rafał Ziemkiewicz.

Nie, Radzio się nie upił. Jest konsekwentny. Skoro sprzedałeś się Niemcom i ich idei „federalizacji” to musisz być też prorosyjski. To przecież geostrategiczni partnerzy – napisał Rafał Ziemkiewicz za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.

Źródło: Twitter

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski