Tusk uderza w Kaczyńskiego i PiS: „Znamy fascynacje liderów PiS-u”

Donald Tusk na antenie TVN24 wypowiedział się na temat bieżących wydarzeń politycznych w naszym kraju. Jednocześnie były premier wyraził swoją opinię na temat polityki prowadzonej przez rząd Zjednoczonej Prawicy. Przy tej okazji Tusk odniósł się do sytuacji mediów w Polsce. Według Tuska Jarosław Kaczyński oraz także jego świta ma zamiar wprowadzić w naszym kraju model relacji z mediami podobny do tego na Węgrzech. Zdaniem Donalda Tuska media, które nie sprzyjają władzy staną się neutralne.

Donald Tusk w TVN24

Donald Tusk był niedawno gościem TVN24. Aktualny szef Europejskiej Partii Ludowej wypowiedział się między innymi na temat Daniela Obajtka oraz Jarosława Kaczyńskiego i polityków znajdujących się w jego otoczeniu.

Na temat prezesa PKN Orlen polityk wypowiedział się bardzo negatywnie. Podważył on sukces i rozwój polskiego potentata naftowego za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości. Poza tym Tusk wypowiedział się także na temat mediów w Polsce. Jego zdaniem Jarosław Kaczyński i politycy PiS chcą w tym aspekcie wprowadzić model podobny do tego na Węgrzech.

Znamy fascynacje liderów PiS-u i Jarosława Kaczyńskiego modelem węgierskim. Powoływali się na Orbana jako swojego idola politycznego. Widzę wyraźnie, że krok za krokiem próbują orbanowski, węgierski model wdrażać. On polega na tym, że media, które nie sprzyjają władzy, zachowały neutralność, by te media wszystkimi dostępnymi metodami zdusić. Ta ustawa była o tym, jak założyć kaganiec, jak poskromić, a na koniec ubezwłasnowolnić mediamówił Tusk.

System zbudowany przez PiS jest systemem dla pana Obajtka. Nie jest incydentem, stał się regułą. To nie o przekleństwa chodzi. Tylko o to, jakiego typu ludzi generuje ten system i promuje na najwyższe stanowiska. Nie ma większej różnicy między prezesami Kaczyńskim, Obajtkiem, Glapińskim czy Kurskim. Wszyscy stali się prezesami. Dysponują ogromną władzą, a tak naprawdę są tego samego gatunku. Cały ten obóz władzy jest nasycony tego typu ludźmimówił.

Źródło: TVN24

Polecamy także: 

Lempart domaga się także od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie także prawa zajmować się kwestią aborcji”