Tusk pogrążony w smutku. „Nie zdążyłem mu tego powiedzieć”

Były szef polskiego rządu a aktualny przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej – Donald Tusk przeżywa ciężkie chwile. Wszystko jest spowodowane wiadomością o śmierci krytyka sztuki i działacza „Solidarności” Andrzeja Osęki.

Tusk na temat Osęki wypowiedział się za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zdradził tam, że książki współautorstwa Osęki nauczył się na pamięć i była dla niego przewodnikiem na całe życie. Polityk podkreślił, że ubolewa nad tym, że nie zdążył tego powiedzieć osobiście do Osęki.

Polecamy także: Nie żyje “porucznik Borewicz” – Bronisław Cieślak. Od lat walczył z chorobą

Donald Tusk o Andrzeju Osęce

W sobotę, 1 maja, w wieku 88 lat zmarł publicysta oraz również krytyk sztuki Andrzej Osęka. W trakcie swojego życia był związany m.in. z „Kulturą”, „Kulturą Niezależną” i „Gazetą Wyborczą”. Z kolei w swoich dziełach Andrzej Osęka skupiał się w głównej mierze na sztuce współczesnej. Od 1980 r. należał do NSZZ „Solidarność”, w którym działał w Zespole ds. Kultury Regionu Mazowsze. W 2011 roku przyjął z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Wpis na temat Andrzeja Osęki w mediach społecznościowych postanowił opublikować szef Europejskiej Partii Ludowej – Donald Tusk.

Pół wieku temu tata kupił mi „100 najsłynniejszych obrazów”, współautorem której był Andrzej Osęka. Jako dziecko nauczyłem się jej na pamięć i brałem ze sobą w każdą podróż. Stała się dla mnie przewodnikiem na całe życie. Pan Andrzej odszedł, a ja nie zdążyłem mu tego powiedzieć. – napisał za pośrednictwem Twittera były szef polskiego rządu Donald Tusk.

Andrzej Osęka był autorem takich publikacji jak – Spojrzenie na sztukę, 100 najsłynniejszych obrazów, Poddanie Arsenału: o plastyce polskiej 1955–1970 i także Coś się kończy, coś się zaczyna. Był ojcem Piotra Osęki i bratem Janusza Osęki.

Źródło: wp, Twitter

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki