To się Kremlowi nie spodoba. Salvini powiedział czym jest Polska dla Rosji

Mateo Salvini oraz Mateusz Morawiecki i Victor Orban spotkali się tuż przed świętami w Budapeszcie. Trójka polityków ma zamiar prowadzić rozmowy i rozwijać współpracę między sobą. Mimo wszystko przez niektóre środowiska rozmowy między liderami zostały odebrane w dość negatywny sposób. Na ten fakt zwrócił uwagę między innymi Mateo Salvini, który w jednym z wywiadów zwrócił uwagę, że wiele jego decyzji napotyka na krytyczny odbiór ze strony lewicy. Włoski polityk wypowiedział się również na temat znaczenia Polski w NATO w kontekście Rosji.

Polecamy także: Tusk zaatakował Morawieckiego, Orbana i Salviniego. Takiej kontry się nie spodziewał

Mateo Salvini o znaczeniu Polski

Matteo Salvini, lider włoskiej Ligi w wywiadzie dla dziennika „Corriere della Sera” wypowiedział się na temat njedawnych rozmów, których był uczestnikiem w Budapeszcie. Jednym z tematów rozmów polityków było między innymi powołanie nowej konserwatywnej frakcji w Parlamencie Europejskim. Ma być ona alternatywą dla Europejskiej Partii Ludowej. Z kolei w udzielonym wywiadzie Salvini wypowiedział się także na temat krytyki lewicy pod jego adresem. Odniósł się również do znaczenia Polski w NATO w kontekście Rosji.

Tego rodzaju postawa oznacza ignorancję, prowincjonalizm i przede wszystkim rasizm ze strony lewicy. Spotkałem się z premierami dwóch krajów, przyjaciół Włoch, z którymi utrzymywana jest bardzo ważna wymiana handlowa i relacje kulturalne oraz gospodarcze. Polska jest krajem NATO o fundamentalnym znaczeniu, stanowi tamę dla rosyjskich ambicji

mówił Salvini w udzielonym wywiadzie.

Salvini zapowiedział także, że dalsze rozmowy polityków mają się odbyć w maju w Polsce.

W maju dojdzie do spotkania w Warszawie w poszerzonym gronie, a potem we Włoszech. To jest projekt na rzecz powołania ważniejszej grupy europejskiej, by zjednoczyć rodzinę dusz dziś podzielonych”

mówił dalej Salvini.

Źródło: wPolityce

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki