Senyszyn uderza w Kościół. Andruszkiewicz postanowił odpowiedzieć (wideo)

Posłanka Lewicy – Joanna Senyszyn wypowiedziała się w negatywnym tonie na temat upamiętnienia przez Sejm księdza Franciszka Blachnickiego w jego setną rocznicę urodzin. Polityk nie kryła swojego braku aprobaty dla tego typu decyzji podejmowanych przez parlament. Na słowa Joanny Senyszyn na Twitterze postanowił zaregować poseł Adam Andruszkiewicz.

Sejm podjął we wtorek uchwałę ws. upamiętnienia księdza Franciszka Blachnickiego w jego setną rocznicę urodzin „doceniając Jego zasługi dla narodu polskiego, wkład w krzewienie cnót moralnych i opór przeciwko komunizmowi”. Za uchwałą głosowało 376 posłów, przeciw było 45, od głosu wstrzymało się 19 posłów.

Polecamy także: Tusk zaatakował Morawieckiego, Orbana i Salviniego. Takiej kontry się nie spodziewał

Joanna Senyszyn negatywnie o upamiętnieniu księdza Franciszka Blachnickiego

24 marca 1921 roku w Rybniku urodził się Franciszek Blachnicki, polski harcerz, ksiądz katolicki, więzień niemieckich obozów koncentracyjnych, organizator Krucjaty Wstrzemięźliwości, założyciel Ruchu Światło-Życie i Chrześcijańskiej Służby Wyzwolenia Narodów. Duchowny był autorem około 100 publikacji. W trakcie  swojego życia pełnił także obowiązki wykładowcy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Sejm podjął we wtorek uchwałę ws. upamiętnienia księdza Franciszka Blachnickiego. Przeciw była między innymi poseł Joanna Senyszyn.

Klub Lewicy jest przeciwny bałwochwalczemu upamiętnianiu kolejnego przedstawiciela kleru, tym razem pod pretekstem setnej rocznicy jego urodzin. Obecny rok jest już rokiem kard. Wyszyńskiego. Poprzedni był rokiem Jana Pawła II. Efektem jest coraz większa bezczelność i panoszenie się Kościoła katolickiego w Polsce. Nawet teraz, w czasie pandemii, episkopat nie współpracuje z rządem, nie godzi się na zamknięcie kościołów, żąda dla siebie szczególnych przywilejów kosztem życia i zdrowia Polaków

— mówiła polityk.

Joanna Senyszyn dodała także:

Z kolei sto lat temu zmarli: Gabriela Zapolska, Teresa Ciszkiewiczowa, Maria Antonina Czaplicka, a Sejm chce czcić tylko Blachnickiego. To kolejny akt strzelisty robiony na ciche zamówienie Kościoła katolickiego, który w ten sposób usiłuje ratować resztki słusznie utraconego autorytetu

mówiła posłanka Lewicy.

Na te słowa postanowił zaregować na Twitterze Adam Andruszkiewicz.

Komuna wróciła do Sejmu i ponownie atakuje księdza Franciszka Blachnickiego, tym razem także po śmierci. Podajcie dalej, niech wszyscy usłyszą ten czerwony jad!

napisał poseł.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki