Hartwich z KO atakuje Roberta Lewandowskiego? Zaskakujący wpis polityk

Robert Lewandowski został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne osiągnięcia sportowe, za promowanie Polski na arenie międzynarodowej”.

Polecamy także: Platforma Obywatelska rozpada się? Kolejny poseł odszedł do Hołowni
Robert Lewandowski to bez wątpienia najlepszy polski piłkarz ostatnich lat. Po poprzednim sezonie dla wielu ekspertów jest on piłkarzem numer jeden na świecie. Jego skuteczność i wytrwałość przyniosły olbrzymie i pozytywne skutki. Mimo wieku piłkarz wciąż stara się rozwijać. Ciężka praca spowodowała również, że piłkarz otrzymał państwowe odznaczenie. Niestety nie wszystkim uroczystości wręczenia odznaczonia się spodobały.

Robert Lewandowski został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę

Robert Lewandowski został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne osiągnięcia sportowe, za promowanie Polski na arenie międzynarodowej”. Prezydent nie krył zadowolenia z powodu przyznania odznaczenia kapitanowi polskiej reprezentacji.

To bardzo ważna dla mnie chwila, że mogę wręczyć panu, wspaniałemu piłkarzowi nie tylko polskiemu, ale też w przestrzeni europejskiej i światowej, to wysokie, państwowe oznaczenie. Czytałem dużo o panu w ostatnim czasie, także pańskich wypowiedzi. Powiedział pan bardzo ładne zdanie, że pan nie liczy trofeów, które pan zdobywa, bo w tym momencie, w którym one są, pan myśli o następnych. – mówił Andrzej Duda.
Głos w trakcie uroczystości zabrał również Robert Lewandowski.

Piłka nożna to przede wszystkim sport drużynowy. To, co osiągam, na co tak ciężko pracuję, to też zasługa trenerów, kolegów z boiska, sztabu, który pracuje na to wszystko, jak i również rodziny (…) Chcę dumnie reprezentować kraj niezależnie od tego, czy gram w klubie, czy w reprezentacji Polski. Zawsze z tyłu głowy będzie to, skąd się pochodzi. Nigdy nie wstydziłem się tego, skąd pochodzę (…) Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że sport, piłka nożna, nie jest łatwą dyscypliną. Oczekiwania są duże i trzeba temu sprostać. Ja się tego nie boję. Zawsze lubiłem mierzyć wysoko. Czasem zdarzają się błędy, wpadki, ale po to jesteśmy ludźmi, żeby wyciągać z tego wnioskimówił wzruszony Robert Lewandowski. Na koniec piłkarz przekazał bukiet kwiatów żonie prezydenta Andrzeja Dudy.
Niestety nie każdy był zadowolony z faktu przyznania odznaczenia Robertowi Lewandowskiemu przez Andrzeja Dudę. Mowa tu o poseł Iwonie Hartwich. Polityk w swoim wpisie na Twitterze napisała, że: Nigdy nie przyjęłabym odznaczenia z rąk A. Dudy. Poseł KO zamieściła także zdjęcie z uroczystości wręczenia odznaczonia.

Źródło: Onet/Twitter

Polecamy także: 

Lempart domaga się także od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie także prawa zajmować się kwestią aborcji”

Korwin-Mikke także znowu szokuje. Jego wpis ponownie przekroczył granicę