Gowin przechodzi do PSL? Kosiniak-Kamysz stawia mu jeden warunek

Jarosław Gowin przejdzie do PSL? Taki scenariusz w ostatnich dniach jest bardzo popularny w sejmowych kuluarach oraz także w mediach. Jarosław Gowin ma spore problemy w swojej partii, lecz także w relacjach z rządem PiS. W Porozumieniu ma panować formalne bezkrólewie. Według Adama Bielana Gowin od 2018 roku nie może wykonywać funkcji szefa partii. To jednak nie koniec. Porozumienie oświadczyło także, że nie ma zamiaru poprzeć ustawy o podatku medialnym w aktualnym kształcie. Cała sytuacja rodzi niepewność w szeregach Zjednoczonej Prawicy.

Jarosław Gowin rozmawia od roku z PSL?

Wicepremier Gowin ma od dłuższego czasu rozmawiać z Ludowcami. Taki wniosek można wysnuć choćby z relacji dawnych współpracowników Gowina. Z kolei sam szef PSL – Władysław Kosiniak-Kamysz nie wyklucza scenariusza, w którym mógłby przygarnąć Gowina wraz z jego wiernymi działaczami. Do pierwszych rozmów miało już dojść wiosną, kiedy to rząd spierał się z opozycją o przeprowadzenie wyborów prezydenckich w konstytucyjnym terminie. Wówczas propozycja wyborów korespondencyjnych została obalona przez Gowina i jego ugrupowanie.

Z kolei z relacji mediów wynika, że wówczas Gowin miał liczyć na fotel Marszałka Sejmu oraz nawet premiera technicznego. To drugie stanowisko miało wynikać z ewentualności porozumienia się z opozycją i stworzenia rządu technicznego. Do tego jednak nie doszło, a Gowin na pewien czas stracił urząd wicepremiera, a na stałe stanowisko ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Z kolei na temat jego bliskich relacji z PSL wypowiedział się poseł Kamil Bortniczuk. Polityk przyznał niedawno, że miał dostać propozycje ze strony Gowina na start ze wspólnych list PSL i Porozumienia.

wicepremier miał swoim ludziom proponować miejsca na listach wyborczych PSL-Koalicji Polskiej, w razie gdyby doszło do przyspieszonych wyborów parlamentarnych. Oczywiście wskutek zerwania sojuszu Porozumienia z PiS. – mówił dla WP poseł Kamil Bortniczuk.

Z kolei Władysław Kosiniak-Kamysz nie zamyka drzwi przed Jarosławem Gowinem. Stawia jednak warunek. Lider Porozumienia ma jednoznacznie zerwać wszelkie kontakty z PiS. A najlepiej otwarcie potępić rządy tej partii. – czytamy na wp.pl.

Jeżeli Jarosław Gowin ze swoją partią będzie chciał przejść na dobrą, zieloną stronę mocy, to ma szansę. Ale ona nie będzie trwała wiecznie. – mówił Kosiniak-Kamysz.

Źródło: wp

Polecamy także: 

Ziemkiewicz również krytycznie o Kaczyńskim. Poszło o przedsiębiorców

Adam “Nergal” Darski ma problemy. Wkrótce stanie przed sądem za swój czyn

Beata Mazurek także napisała bolesne słowa o rządach Donalda Tusk